Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló és gomba?

Fogamzásgátló és gomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem is olyan rég megcsalt a barátom( nem vagyok rá büszke és remélem ő sem) igaz azt mondta "az" nem történt meg, de biztos ami biztos elmentem nőgyógyászhoz nehogy átragadjon rám valami baj. Erre a nőgyógyász talált is nálam candidát, meg hólyaghurutot. Felírt monural port és pevaryl kúpot amit csak hétfőn kezdek el beszedni és egyéb mert együtt kell elvileg. Viszont leálltam egy hónapja a fogamzásgátlóról, nem volt sajnos rá keret, de most vettem egy újfajtát ami elvileg jó lesz. A régi amúgyis lórúgásnyi hormont tartalmazott. A kérdéseben abban rejlik, hogy sok helyen olvastam, hogy a fogamzásgátló okozza a gombát. Na most akkor hogy is van? Ja és muszáj újra szednem mert undorító módon kipattogtam, nem tudom a tavasz miatt e, de nekem sosem volt gyulladt pattanásom és most több is van mitesszerrel egyetemben. Meg a ciklusom is felborult, és még e mellé a hülye hólyaghurut és ez a candida is. Szerintetek mit tegyek? (amúgy régebben is volt már ez a folyásos, égő vizeletes gondom..számos megoldást próbáltam már...pl kamillás ülőfürdő, canestein stb de mindig visszajön)


S.O.S.!!!!


2010. máj. 6. 14:15
 1/9 A kérdező kommentje:
a kérdésem abban rejlik. bocsánat.
2010. máj. 6. 14:16
 2/9 anonim ***** válasza:

candidát kenettenyésztéssel állapította meg a doki?


a párodat kezelik?


miért nem kezded el most a kezelést?



és nem a fogamzásgátlótól nem lehet gombát kapni, viszont a tablettától megváltozhat a hüvely pH-ja, ami kedvezhet a gombának

2010. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A pevaryl tényleg hüvelygombára írják, de a candida az más, az nem csak a hüvelyben van, ettől nem fog elmúlni, csak egy baromi szigorú, hónapokig tartó diétával lehet megszabadulni tőle. Onnan tudom, h a barátnőmnek pont ilyen problémája volt, csak megcsalás nélkül.

A diéta nem választás kérdése, ha tényleg candidád van, muszáj, mert mindenféle problémát okozhat.

Keress rá a diétára a neten, én csak nagyvonalakban tudom leírni: tilos az élesztős kenyér, a cukornak minden fajtája (kiv. nyírfacukor), minden amiben élesztő van (sütik), ami cukrozott (üdítők is, a 100%-os is), húst alig lehet enni, és ha jól tudom, szénhidrátot is csak minimálisat.

2010. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a candida diéta városi legenda.....ha olyan súlyos candida fertőzése lenne, hogy diétázni kelljen, akkor a teljes emésztése taccson lenne


nem mellesleg a candida jelen van az egészséges emberi szervezetben is, nem kell kiírtani

2010. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

óóó de jó. barátomnak nem adtam ezt még elő, utál orvoshoz járni szerintem ezt még cikinek is tartaná. de nem volt eddig sem semmi baj, csak most. pedig 3éve vagyunk együtt.

azért köszönöm.

bár a candida-diéta..ehh akkor mit lehet enni? jóformán semmit...

2010. máj. 6. 16:45
 6/9 A kérdező kommentje:
14:23asnak: azért nem kezdem el mert hétvégén megyek barátomhoz és nála macerás lenne...főleg a kúp régen is olyan volt mintha bepisiltem volna meg kényelmetlen lenne nála szórakozni ezzel. ezért csak hétfőn akarom elkezdeni.
2010. máj. 6. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:

kúpot éjszaka kell használni (felrakod, jó mélyre, mint a tampont - lefekszel az ágyra és felemeled 5 percre a lábaid) - amíg nem múlik el úgysem szexelhettek



főleg ajánlom, hogy minél előbb kezd a pevarylt, mert alapból elég gyenge kis szer

2010. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Off: kicsit a sarkadra állhatnál. Kockáztatja az egészséged, és most még miatta nem kezded el. Megérdemelné a böjtöt...bocs, kicsúszott.Hajrá!
2010. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hm ez már egész más téma. :)

De nincsenek rajta elváltozások stb stb...sosem betegszik meg, nagyon egészséges. Szóval lehet csak én kaptam el wc-ről vagy valahonnan.

2010. máj. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!