Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a helyes eljárás a nőgyógyá...

Ez a helyes eljárás a nőgyógyászaton?

Figyelt kérdés

9 napja késik a menstruációm. Védekezésként óvszert használunk és elvileg nem is volt vele probléma,de hát semmi sem 100%ig megbízható. Mivel nem szokott nekem nagyon késni soha így a 6. napon csináltam terhességi tesztet ami negatív lett. De mivel ezután sem jött meg úgy gondoltam,hogy ma elmegyek nőgyógyászhoz. Bementem, elmondtam neki ezt majd minden vizsgálat nélkül közölte,hogy ha a teszt negatív akkor biztos a stressz miatt késik (vizsgaidőszakom van ami tényleg stresszes, na de ennyire?!) és, hogy ő amúgy sem tud semmit se csinálni 9 napos késéssel majd 10 nap vagy 2 hét múlva ha még mindig nem jött meg akkor keressem fel megint. EZ így normális, hogy meg sem vizsgál csak azt mondja,hogy várjak? Azt hittem majd ő megnyugtat vagy kideríti az okát a késésnek. Még nem voltam ilyen helyzetben szóval nem tudom mi a normális.

U.i.: bocsi a sok szövegért de aggódok!


2017. jan. 26. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Ez tippikus orvosi viselkedés, ha elmész, akkor mi a fenéért jöttél ilyen semmi dologért, ha meg későn mész, akkor az a baj.

Nekem folyamatosan voltak késés gondjaim, engem alig vizsgáltak, csak adtak gyógyszert. Végül magán dokihoz mentem ott derült ki, hogy mi a baj. Szerintem várj egy kicsit néha belefér egy kis késés.

2017. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, hát most nem tudok úgyse mást csinálni csak várok egy darabig
2017. jan. 26. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Siman lehet a stressz miatt, ha terhes nem vagy tutira, akkor felesleges tenyleg ennyivel szaladgalni. Full egeszseges noknel is elofordul evente, ket evente 1x neha, hogy akar egy honap teljesen kimarad. Nem vagyunk gepek.
2017. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban elég várni még, előfordul a természetes ciklusban kimarad is illetve a stressz nagy ördög. Még tesztet csinálhatsz, de a doki is úgy van vele hogy most felesleges még egy vérvétel, vizsgálat a semmiért.

Ha rendetlenkedik a ciklusod, ő nem fogja kideríteni az okát amúgy, hanem ad fogamzásgátlót... Endokrinológus tud a hormonális gondokon segíteni.

2017. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és mért nem ment el veled
2017. jan. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!