Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ismerősöm 15 éves VW...

Az ismerősöm 15 éves VW Passzátját rendszeresen feltölti, ugy, hogy hosszabb utat tesz vele. A szerelője szerint ez kell, hogy elinduljon és ne merüljön le könnyen. Helyes ez az eljárás?

Figyelt kérdés
Kb.100000 km van benne, diesel, az akkumulátort 2 éve cserélték, Már a riasztóját is kiiktatták.
2016. nov. 18. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit tölt fel rendszeresen? Az akkumulátort?

Mit jelent a hosszabb út?

Egyébként igen, ha csak 5 kilométereket megy vele, akkor annyi idő alatt nem tud annyit töltődni az akksi, mint amennyit az indításra elhasznált. Főleg, ha már viseltes a generátor. Ráadásul a dízelmotor indításához több energia kell, egy hasonló méretű benzineshez képest.

2016. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerelő csak szeretné fontosnak érezni magát,ha minden oké a kocsin akkor egy 2 éves akksit nemkell töltögetni ha dízel ha nem.
2016. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyet komoly szerelő nem mond hogy,hoszabb utakat tegyen az autóval üzemany.pocsekolni,de mégis ha tölteni kell hát aksitöltő nem,de
2016. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy téli minúszos hidegindítást kb 20 km alatt tud visszatölteni a generátor, ha minden megfelelően működik.
2016. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha 2 hétig minden téli reggelen beindítom az autót, és csak mondjuk 3 km-t megyek vele, akkor is beindul mindig egy jó akkuval, 4-es.

Csak ezért elmenni rendszeresen egy nagy kört, hogy "töltődjön az akku", nettó baromság. A szerelő gondolom már benne van a korban, és Trabikon szocializálódott, és az van a fejében, hogy ez a szupermodern, 15 éves Passat csak úgy zabálja az áramot.

2016. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
...és nem is jár messze az igazságtól, már egy 15 éves Passatban is sok elektronikus kütyü van, ilyen világítás, meg olyan zene cucc, tehát van ami fogyassza az áramot. Ha ő szeret céltalanul autózni az az ő dolga, én is szeretek, nem is értem hogy autókat szerető ember hogy lehet annyira racionális, hogy csak akkor üljön autóba ha konkrét úticélja van... Na mindegy, jól teszi, a motornak is jó az ha rendesen be tud melegedni nem csak az akksinak. Aki inkább nem autózik "feleslegesen" az szerezzen egy jó töltőt és töltse ha szükséges. És ha csak városban pár kilométeres utakra van használva az autó akkor szükséges, főleg ha dízel az autó, mert jóval több áramot fogyaszt annak a beindítása mint egy benzinesé. Oké hogy nagyobb akksi van bennük de akkor is.
2016. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy pillanatra tekintsünk el az akku kapacitástól!

A hét elején nálunk -6 fok volt, kb 14 km kellett mire a víz hőmérséklet elérte az üzemi hőfokot, de ekkor még az olaj nem üzem meleg! Napi 2-3 km-re egy dieselt be sem szabadna indítani, ez még egy benzinesnek is gyilkos üzemmód! A 20 km meg nem értem miért számít nagy távolságnak nekem ennyi kell, hogy beérjek a munkahelyemre. Időben ez 15 perc.

2016. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugye az vicc, hogy egy 15 éves diesel Passatban 100 000 km van? Ha a kétszerese lenne benne, akkor is azt mondanám, hogy visszatekerték...
2016. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen. Ismerek olyan családot akinek 3 diesel kocsija van. Kettőt használnak alapból, ezekkel járnak dolgozni. És van a 3. amit akkor használnak mikor valamelyik állandó autó rossz, emiatt évi 4-5000 km-et megy a 3. autó. 2-3 évesen vették mindegyiket, csak az állandóan használatban lévő kocsikat 4-5 évente lecserélik. Mindegyik garázsban áll.
2016. nov. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Napi 8-10X kb. 1km helyijarat rendszeres nalam (gyerekekkel ovi, iskola,munkahely, delben ebed:haza-vissza, este gyerekek begyujtese, haza)ehhez jonnek a rendszertelen hosszabb- rovidebb utak. Dizellel jarok 25 eve, mert azt szeretem. Sose toltogettem akkumulatort, jo aksinal nem volt erre szukseg, ha meg gyengiteni kezdett, vettem ujat. A gyilkos uzemmodban meg van nemi igazsag, de leszarom, ha egyszer joreszt ilyen tavokra kell autot hasznalnom, akkor igy hasznalom. Az auto van ertem, nem forditva.
2016. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!