Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak a tampontól lehet toxikus...

Csak a tampontól lehet toxikus sokkot kapni?

Figyelt kérdés
Vagy ha valami más pl wc papír zsebkendő rongy van picit alig épphogy felhelyezve az is okozhat ilyet?

2017. jan. 27. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehezebben ugyan de betéttől,papírtól,bármitől is lehet. Ha bámit teszel oda és nem cseréled időben,akkor a felfogott vérben elindulnak bizonyos lebomló folyamatok és elszaporodnak benne a baktériumok. Ezek aztán a keringésbe jutnak és létrejöna TSS.
2017. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tampontól nagyon nagyon nagyon ritkán lehet TSS-t kapni, azt is csak akkor, ha kertészkedés után dugdosod magadnak az ujjad. 1980-ban sok eset fordult elő rövid idő alatt, ami egy fertőzött tampon alapanyagnak volt a következménye. Ezt kivonták a forgalomból, azóta szinte nincs TSS, ami a tampon miatt van. Persze a fejlett nyugaton mindig vannak, akik bepróbálkoznak lehúzni a sápot a gyártókról a TSS miatt, de nem nagyobb a veszélye normális higiénia mellett, mint bármely más betét vagy akármi mellett. A használati utasításban is az akkori botrány miatt van még mindig benne.


Egyébként a nem steril cuccokkal kell jobban vigyázni. A vécépapír és a papírzsepi nem is tudom, hogy jön ide, azok szakadnak, mint a fene... Plusz azok koszosak. Én nem használnám. Kényszerből olyan volt nálam, hogy felkészületlenül ért a menzesz, és hazáig néhány papírzsepit raktam a tisztaságimra, de felnyomkodni eszembe sem jutott.

2017. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem annyira lett felnyomva... És csak egy másfél percig volt... És nem vérzek tehát most nem...
2017. jan. 27. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!