Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen halálos a menstruációs időszak?

Figyelt kérdés
Napokkal előtte fáj a hasam, és általában 6 napig tart. Szó szerint szenvedek, és zokogok a fájdalomtól. Az utóbbi egy évben volt így, előtte még csak-csak kibírtam, nem volt ilyen vészes. Biztosan sokat dob rajta, hogy iszonyú stresszes vagyok, de meg sem mernek itthon közelíteni. Összegubózva fekszem az ágyamban és sírok, nem bírom abba hagyni, pedig az is sokat segít elvileg. Azt olvastam, hogy a forró vizes fürdő nem jó (de miért?) pedig az az egyetlen ami tud rajtam segíteni. Anya most beteg, őt nem akarom zaklatni, apa.. ő sem tud sajnos sokat segíteni és barátom -bá nem mondja, de szerintem - az agyára mentem már. Nagyon rossz :/

2017. jan. 31. 13:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%
Sportolj, intenzíven a köztes időszakokban, nekem nagyon sokat segített.
2017. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Feküdj hanyatt és tégy a hasadra vmi melegítő párna, pl.

Annó, úgy 100 évvel ezelőtt, amikor 13-14 éves voltam, ugyanígy szenvedtem, semmilyen gyógyszer nem használt. A gyerekorvosom mondta, hogy melegítsek egy fedőt, tegyek a hasamra törölközőt és arra a meleg fedőt. Szóval ha nincs melegítőpárnád, akkor ez a fedős dolog is jó így hirtelen.

Nekem MINDIG segített. 7-8 napig tartott akkor a menzeszem, és az első 3 napban rengeteg volt.

Egyébként tényleg érdemes egy nődokit felkeresni!

2017. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Melegítő párnám van, csak elő kell kotorjam! De jó, mert így legalább az eszembe jutott!:)
2017. jan. 31. 14:59
 14/22 A kérdező kommentje:
Sportolni egyébként szoktam, sokat nagyon, azt többen is írták, amikor nem menstruálok minden nap futok, kerékpárral járok a legtöbb helyre, súlyzókkal is szoktam itthon minden nap tornázni, szóval mozgásban vagyok rendesen :)
2017. jan. 31. 15:01
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is a meleg borogatás a hasra szokott beválni.
2017. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Írass fel Naprosynt, elég erős gyógyszer.

Én mondjuk elvoltam egy szem Algoflexel is egész nap,de barátnőmnek csúnya fájdalmai voltak. Elkezdte ezt ő is szedni és konkrétan kiütötte. :D

Bevesz belőle egy szemet, gyorsan hat és egész nap semmi baja.

2017. febr. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

5-ös vagyok. Igen, korai lenne még a fogamzásgátló, de így már akkor tudjuk mennyi idős vagy. A sportolás nálam nem segített, hetente én is több alkalommal mozgok, nem igazán van hatással rá sajnos. A borogatás jót tehet valóban. Amit még javasolni tudnék, amit előttem is írtak, hogy beszélj pl a háziorvosoddal, hogy nem-e tudna valamit ajánlani ilyen erős görcsökre. Azt hiszem én is kaptam egyszer valamit, de nálam, eddig még.. a no-spa-s dolog bevált, úgyhogy ki sem váltottam.

Kívánom, hogy megoldódjon a problémád! Pihengess! :)


22L

2017. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon hálás vagyok a tanácsokért! Anya mobdta, hogy van itthon cataflam és az most segít, bár már csak 3 szem van, remélem elég lesz.
2017. febr. 2. 21:23
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen.Ahogy a 16-os írta Naprosyn!

Venyköteles.Na az aztán a lórugás.Én is azt szedtem még anno.Minden mást a hátam mögé is hajíthattam volna.

Sajnos ez ilyen lesz egészen addíg amíg nem szülsz.Persze nem árt ha rádnéz egy nőgyógyász is.

2017. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, ahogy olvasom a kommenteket lehet en is kiprobalom ezt a gyogyszert amit emlegettek csak az a baj hogy akkor fel kell íratni az orvossal es azért el kell menni aaajj :D
2017. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!