Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erős menstruációs...

Nagyon erős menstruációs görcsök gyötörnek a 'vörös időszak' első napján. Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Amióta megvan (10 éves korom óta) nagyon fájdalmas számomra a menstruáció első napja, mozdulni nem tudok, olyan, mintha kést forgatnának odalent. Odáig fajult a dolog, hogy már csak 4 adag Algoflex-M képes egy nap enyhíteni ezeket,viszont így nagyon káros a szervezetemre. Szeretném egészségesebb módon és reális dózisban csökkenteni a fájdalmat. Tudtok olyan vény nélküli gyógyszert ajánlani, ami nektek bevált, és erős? Valamilyen gyógyteát? Orvosom ajánlotta a Meristint, de azt már nem gyártják. Interneten pedig a Cickafarkfű teát találtam, viszont érdekelnének személyes tapasztalatok, vélemények, ötletek.

Szedtem már NO-SPA-t,azzal kezdtem,de az számomra nagyon gyenge.

18/L



2016. jan. 16. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

A No-Spa kukit sem ér, pláne ilyen fokú fájdalomra. Nekem is ilyen erős a menzeszem, a fájdalomtól volt, hogy kitaccsoltam (szerencsére itthon), és fel se bírtam állni, anyu talált meg a földön fekve.

Nekem bejön ilyenkor a tűzforró kádfürdő (nyáron is!), mert a forró víz tágítja az ereket. Gyógyszernek Cataflam, de nem a reklámozott szar, hanem az igazi, bivalyerős, eredeti Cataflam (ami sajna vényes, de háziorvos felírja).

Részvétem, én is fetrengek ilyenkor. :(

2016. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A Cataflamot még nem próbáltam, de őszintén szólva féltem is tőle. Nos, akkor itt az ideje, puding próbája az evés.

2016. jan. 16. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell félni, azért nem morfium. :) Kifejezetten brutál fájdalmakra van, pl. fogfájás. Nekem segít átvergődni a szenvedéses napokon, egy szem nekem elég egy nap. Enélkül dolgozni sem nagyon tudnék, jártam emiatt a dokinál, de semmi rendelleneset nem talált, ami ezt a mértékű fájdalmat okozza.
2016. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Cataflamot használ nálunk is a család, az elég jó. Sajnos örökölte mindenki (hárman vagyunk lánytesók) a durva rosszullétet. Én jártam a legrosszabbul, nekem nem hogy nem szünteti meg, de még csak nem is enyhíti a fájdalmaimat semmilyen eddig kipróbált fájdalomcsillapító. Az első nap az elviselhetetlen görcsökön, fájdalmakon kívül még hányással, hasmenéssel, néha ájulással jár.

Vagyis csak járt, ugyanis 3 éve fogamzásgátló tablettát szedek, és ez megszüntette a panaszaimat. (Nem emiatt szedem egyébként, hanem fogamzásgátlás céljából).

2016. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta átálltam a Cataflamra, az egészséges dózisban szinte tünetmentessé tesz a nehéz napon! Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 11. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:
És mostanában hogy vagy?
2018. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!