Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cukorbetegségről kérdeznék?

Cukorbetegségről kérdeznék?

Figyelt kérdés
Ha a nagymamám,majd édesanyám is cukorbetegek mennyi az esély hogy nálam is kialakul?
2017. febr. 1. 15:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A kor előrehaladtával nő az esély illetve a legtöbbször ahol a családban van 2-es cukorbeteg szülők között és szerzett forrású, ott a 40-50-es évek körül üti fel a fejét ha nincs gondozva a dolog. Inzulingond pedig már sokkal hamarabb jelen van, csak ez rejtett, kizárólag terheléssel mutatható ki és sok orvos napjainkban képtelen a felismerésére, amíg nincs az emberen 15kg látható túlsúly nem is végzik el. Viszont ha mondod hogy van cukorbeteg szülő akkor 2 évente érdemes megcsináltatni!
2017. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szia! Én 7 éve vagyok 1-es típusú cukorbeteg. Kevés az esélye, mert általában a cukorbetegség nem rajtad fog megjelenni, hanem ugrik egy generációt. Sajnos ebben az a rossz, hogy nincs ellenszere, így nem tudunk védekezni! 😔😔 Esetleg annyit lehet tenni, hogy figyelsz az egészséges táplálkozásra, kerülöd az alkoholos italokat és figyelsz arra, hogy ne legyél túl kövér! Ha ezekre figyelsz, akkor semmi okod aggódni. Remélem, tudtam segíteni!
2020. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!