Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha nem hatnak az...

Mit tegyek ha nem hatnak az antibiotikumok a felfázasomra?

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja fel vagyok fázva. Eleinte gyógyteákat ittam, de nem éreztem javulast, sőt. Orvoshoz fordultam, kaptam antibiotikumot. Beszéltem, eltelt egy hét, és újra előjöttek a tünetek. Most megint ugyanazt a gyógyszert szedem, már felénél tartok a kúrának, de nem nagyon érzek javulást. A legzavaróbb az este, amikor nem tudok elaludni, mert állandóan ki kell mennem pisilni, és egy kicsi mindig jön is. Konkrètan érzem hogy nagy a hólyagom. A teáktól már hányni tudnék, sok folyadékot iszok, egyenlőre nem tudom mit tehetnék még. Jövőhèten a párom is megy orvoshoz.

2017. febr. 2. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp szedd végig ezt a kúrát, és ha tényleg nincs javulás akkor vissza a dokihoz és ő mondja a továbbiakat.

Nekem ami segített, az Urogin+tőzegáfonya tabletta+medveszőlő levél tea+nagyon sok folyadék és a kúra alatt nemi élet kizárva.. utána szerencsére jobb lett antibiotikum nélkül, de te mindenképp várd ki a végét a kúrának! Jobbulást!

2017. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szia,


Hasonló cipőben jártam én is pár éve. Én az ügyeletre mentem vele. Ott kaptam valamilyen fájdalomcsillapító szurit.


Ami még segített egyszer az egy por volt, amit meg kellett innom, és "nemszabadottpisilni".

2017. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

urológián voltál? vizelettenyésztés volt?


mindenesetre igyál minél többet és napi 2-3 adagban 5-6 gramm C-vitamin, ha nem lesz hasmenésed mehet több is

2017. febr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Á, nem volt semmi vizsgálat. Háziorvos írta fel, megnyomkodta a hasam és ennyi. De úgy érzem lassan ideje felkeresni egy nőgyógyászt. Mindenesetre vegigszedem. Korábban mindig segített ez a gyógyszer, azért is vagyok kétségbe esve.

2017. febr. 2. 23:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sokszor voltam már felfázva, de pont ilyen okokból már 2 éve nem vagyok hajlandó antibiotikumot szedni megfázásra és felfázásra. Sokan biztosan őrültnek tartanak, és jól le fognak pontozni, de azért leírom neked, hátha segít.

Szerintem az AB sosem fogja tudni az összes kóros bacit kiirtani (a hasznosakat viszont alaposan megtizedeli sajnos), és nem is kell. Erre való az immunrendszerünk.

Amit meg lehet támogatni ezzel-azzal. Felfázás esetén én ezeket használtam:

- medveszőlő, cickafark és csalántea váltogatva (napi 1-2 bögre)

- minden pisilés után egy pohár víz

- lefekvés előtt egy nagy pohár víz (úgyis felébredek, ha nagyon kell pisilni, jobb, ha van is mit)

- forró fürdő, lehet bele tenni cickafarkteát, vagy tengeri sót/keserűsót is (napi 1-2x, de főleg ágyba bújás előtt)

- az ágyban meleg vizes palackot tettem a lábaim közé, így aludtam

- tőzegáfonya kapszula vagy szárított tőzegáfonya

- probiotikum (valami erősebb fajta) pár hétig

- melegen öltözködtem, főleg a medence tájékán (hosszú pulcsi, melegebb bugyi), nem ücsörögtem hideg helyen

- alapból szedek D-vitamint ősztől tavaszig, és odafigyelek a táplálkozásomra (sok gyümölcs, zöldség).

A 2 év alatt kétszer volt erős felfázásom, a fenti módszerekkel 2-3 hét alatt múlt el teljesen, szövődmények nélkül. Orvosnál voltam, vérképet és vizeletvizsgálatot is csinált (csak éppen nem szedtem be a felírt gyógyszereket). Az első gyógyulásom után 1 évvel jött a következő, ekkor már rutinosan vettem elő a szokásos "gyógyszereimet", és hamarabb el is múlt.

[link]

2017. febr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még mindig nem nőgyógyász kell erre hanem urológus.
2017. febr. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

En is hasonlo gondokkal kuzkodok.Szerintem is szedd vegig a gyoygszert.Nekem egy volt ami hasznalt,de kb a beszedes utan 2-3 hettel kezdtem erezni a valtozast.Nem vagyok bizti benne,de asszem,h a Suprax volt.Lehet neked is erdemes lenne kiprobalni masik gyogyszert.


6-os.Tudom,h az tunik logikusnak,h felfazassal urologushoz menjen az ember,de tapasztalatbol mondom,h jobb nogyogyaszhoz menni.

2017. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, éppen fordítva és kész.


2-3 héttel beszedés után meg nem a gyógyszer hatott.

2017. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Ok,rendben.Csak azert gondolom igy,mert kb 10 ev alatt 4 urologusnal es 5 nogyogyasznal voltam es toluk kaptam tobb segitseget.Meg az urologus alltalaba azzal kezdi,h megkerdezi,h van-e folyas es ,ha van elkuld nogyogyaszhoz.A nogyogyasz tudja kezelni a felfazast es a huvelygyulladast is ami gyakran egyutt jar vele.

Nem azt irtam,h 2-3 het mulva hatott,hanem,h akkor ereztem a valtozast.Gondolom ez azert volt,mert a 10 ev alatt a szervezetem raallt,h 10percenkent megyek pisilni es kellett egy kis ido,h visszaalljon a normalisra.Csak azert irtam,h a kerdezo ne legyen annyira elkeseredve,h a kura kozepen meg nem tapasztal javulast.

2017. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Nekem másfél évig volt visszatérő hólyaghurutom, és nem használtak az antibiotikumok sem. Elviselhetetlen fájdalmaim voltak, és mivel nem tájékoztatott az urológus, hogy el kell mennem nőgyógyászatra is, a rengeteg antibiotikum után nőgyógyászati problémák is kialakultak.

Ha az antibiotikumokra bíztam volna magam, akkor a mai napig nem jöttem volna helyre.. Dr.Csabai Grape Vital grapefruit cseppet kezdtem el használni, az 2 hét alatt rendbe tett, azóta nincs semmi bajom (kb. 2 év óta!). Mivel más grapefruit cseppben nincs benne ez a hatóanyag, így csak ezt a fajtát ajánlom.


Ha bármiben tudok segíteni, nyugodtan írj rám!


Jobbulást!

2017. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!