Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Nektek is görcsöl a...

Lányok! Nektek is görcsöl a hasatok minden menstruációkor? Többi lent.

Figyelt kérdés
2017. febr. 4. 13:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Enyhe görcsöm van, deréktáji fájdalommal, fáradtság érzéssel, és a fájdalom hamar elmúlik gyógyszer hatására. Eddig normálisnak tartottam, mert mindig rendesen megjön, és mindig ugyanaz a "forgatókönyv" alapján működik, de a neten olvasgattam és megijesztett, hogy ez lehet egy állandósult gyulladásos állapot, mert azért nekem is elég rendesen fáj és ha nem vennék be gyógyszert elviselhetetlen lenne. Egyébként Meristint szedek átlagosan kettőt max, ha első jelentkezés után elmúlik, de éjszaka megint rám jön. És eddig ezt is normálisnak tartottam, de kezdek aggódni, hogy ez a havontai gyógyszerszedés felhalmozódhat bennem és nem tesz jót. Ti mit szedtek? Szerintetek ez így rendben van?
2017. febr. 4. 13:42
 2/12 anonim ***** válasza:
Valamikor régen a Meristint szedtük, később bevált a Vas+C pezsgőtabletta. Vasvérszegénység okozza, nehezen tud leválni a nyálkahártya.
2017. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen minden menstruációnál nagyon görcsöl. Sokszor hányok is ha nem veszek be időbe gyógyszert.
2017. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak a második napon szokott, aztán már nem.
2017. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

En is nagyon szoktam bár en nem gorcsolok hanem olyan mintha valami szét akarná feszíteni a méhem

Teljesen ki vagyok tőle mindig

2017. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, sokan szenvedünk ettől.

Több oka lehet: vérszegénység, vashiány, gyulladás, endometriózis, ösztrogéndominancia, helytelen táplálkozás, stressz, lelki ok vagy ezek kombinációi.


Az én véleményem az, hogy nem szabad beletörődni. Először érdemes nőgyógyásszal kizáratni a szervi okot, a gyulladást és az endometriózist. Lehet egy labort is csináltatni, hogy a várszegénység kiderüljön.


Nálam endometriózis okozta a bajt, évekig szenvedtem, mire kiderült. Egy természetgyógyász segített, 3 hónap antiösztrogén-diéta után megszűntek a panaszaim.

2017. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi! várszegénység = vérszegénység :)
2017. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek Lányok!
2017. febr. 4. 21:21
 9/12 anonim válasza:
Érdekes nekem sose fáj a hasam... De sok lánynál előfordul mondjuk ez azért egyenesen arányos ... Nekem nem szokott fájni a hasam .. De nagyon nagyon nagyok az érzelmi kilengéseim
2017. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

régebbi kérdés de azért írok :)

Lelkileg előtte 1 héttel már nagyon kivagyok,borzasztóan tud ingadozni a hangulatom..néha magam se hiszem el.:D

Testileg előtte kb 3-4nappal fáj a mellem,megy a hasam,néha fáj a fejem is. Pár hónappal ezelőtt gyulladt fogra kaptam a xilox fájdalomcsillapítót..azóta menstruációs görcsre is azt iszom,napi 2őt,és így túlélem :)(csak figyelnem kell rá hogy kaja után vegyem be,mert ha előtte akkor nehezen hat,és van hogy már nagyon fáj..) Azelőtt advilt szedtem,az is használt,de kellett 1 óra és addig a falat kapartam a fájdalomtól.

22

2017. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!