Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Iskolaorvosnál előfordulhat...

Iskolaorvosnál előfordulhat hogy a bugyit le akarja vetetni csak mert fiúknál hasonlókat sokat hallani? Hogy-hogy senki nem csinál semmit? Szerintem azért mindegy fiú vagy lány de a bugyi maradjon

Figyelt kérdés
Hogy tehetik ezt meg?Hogyan hadhatják hogy sokszor pucéron kelljen szinte lenni?Mért nincs valami hatàr meghúzva?Ellenkező nemü előtt ne kelljen már nemiszervet is megmutatni suliba
2017. febr. 8. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Iskolában nem vizsgálják a nemi szerveket.
2017. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Igen előfordulhat,de nem kötelezhetnek rá.És teljesen megértelek,egyetértek veled.Szerintem is csak alsóneműig szabadna levetkőzésre kérnie az orvosnak és csak egyesével szabadna megvizsgálnia.Ez a szülők,tanárok és iskola felelőssége.Aki alaposabb vizsgálatot szeretne a gyerekének vagy gondoskodjon róla,vagy nyilatkozon hogy hozzájárul intim testrész vizsgálatával bár nem az iskola erre a legjobb,a diszkréció és tapintat hiányából már ha kiindulunk.
2017. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

A lányoknak iskoalorvosnál nem kell levenni a bugyit soha, mert az csak nögyógyászati vizsgálatnál szükséges, az iskolaorvos meg nem az.


A fiúnál már más a helyzet, mert a pénisz/here elváltozásai okozhatnak komoly problémát, ha nem kezdik idöben kezelni.


Az meg, hogy az orvosnak mi a neme, teljesen lényegtelen, ö a vizsgálandó személyt nem lányak meg fiúnak tekinti, hanem páciensnek.

2017. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Első fiúknál gyakran,sokszor középiskolában is.De lányoknál is hallottam hogy beprobálkoztak.
2017. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
A 3-as vagyok: az azonban alapdolog, hoyg a vizsgáltkor az orvos, az asszisztense meg a vizsgált gyerek van benn, mások nem.
2017. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg nagyon is tud számítani milyen nemű az orvos.Kamasz lánykoromba tuti nem.szerettem volna a melltartóm 2 férfi orvos előtt levetni.De sok tini és felnőtt nő is megválogatja milyen nemű orvoshoz megy,van aki csak férfihez más csak nőhöz akar menni.És ha nőgyögyászhoz vagy urolögushoz mennek magánorvoshoz mennek.Nem akárkihez.Itt viszont nem meztenül vizsgálnak meg,sőt magánorvosnál csak orvos lesz vizsgálatkor jelen.Iskolaorvos pedig tesz rá hogy megalázó pucéron lenni és tegyük hozzá szükségtelen is és mégis így fog eljárni


Tininél igen is számít ki és hol és hogyan vizsgálja meg.

2017. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Lányoknál is tudnának okot kitalálni bőven.Iskolaorvos ne akarjon nemiszerveket vizsgálni.Ahogyan felnőtt ember akárkire nem bíz magával szemben ilyen szűrést,diszkréciöt,tapintatot vár így a gyerekre is ezeket elvárhatná
2017. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6-os!


Én is így látom.Én szégyenlős vagyok,ha tehetem mindig női orvost keresek.Nagyon is számít az orvos neme is.A lányok nem szìvesen.vetik le a melltartót orvosin,pedig női orvos van.Bugyit meg le nem vetnék,teljesen felháborodnának ha férfi orvos lenne és velúk is úgy akarnának eljárni mint sok helyen a fiúkkal hkgy vetkőzzenek pucérra.Felháborító és nagyon kiszolgáltatot helyzet.


Biztos nem engedném hogy így járjanak el a gyerekekkek.

2017. febr. 8. 15:40
 9/13 A kérdező kommentje:

Itt a gyereket kell nézni hogy neki mi az érzése,ő van ott kiszolgáltatott helyzetben,őt mustrálják nem az orvost kell nézni.Nem az orvos van ott pucéron.Nem az orvost nézik meztelenül ketten.

Nem elfogadható.Alsönemű maradjon.Aki alaposságot akar vigye el szakorvoshoz vagy a gyerekorvosához a gyerekét

2017. febr. 8. 15:44
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Ja, vigye el szakorvoshoz.

Tudod, hányan szarnak a gyerekükre? Rengetegen, a sláger, hogy behozza tök tetvesen, holott papírja van a gyereknek, hogy amíg nem tiszta, NEM jöhet iskolába - mindez nem is a putri, hanem magyar gyerek. Az a szülő, aki ezt nem fogja fel, hogy bogarasan/rühesen NEM jöhet a gyerek (zömük ki sem váltja az irtószert), szerinted hol fogja érdekelni bármilyen szakdoki?


Egyéként a fiúknál szokták, hogy leszálltak-e a herék, meg nem daganatosak-e. Ugyanis a problémás (pl. manstruációs zavar) lányokat csak-csak elviszi anyuka nőgyógyászhoz, de a fiúkat aztán abszolút nem, vagy már csak mikor késő, vagy olyan tünetes szegény kissrác.

2017. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!