Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet a menstruációm?

Mitől késhet a menstruációm?

Figyelt kérdés
Három hónapja szedek fogamzásgátlót, előtte mindig gumival vedekeztünk, de most ugyebár tabi mellett úgy gondoltuk, hogy nyilván nem kell. Csak hát mégis késik és én parázok. Antibiotikumot szedtem (a betegtájékoztató nem írta, hogy befolyásolná a fogamzásgátló hatását), ráadásul attól pluszban még kaptam egy valószínűleg gombás fertőzést is. Ezek ha jól tudom hozzájárulhatnak a mensi késéséhez ugye? Arról ugye nem lehet szó, hogy a tabi...nem működik vagy valami? Buta kérdés tudom, de szörnyen ideges vagyok.

2017. febr. 14. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum miatt én be lennék tojva... A szedés alatt és utána egy hétig minimum kiegészítő védekezést kellett volna alkalmazni. Mivel a fogamzásgátló szabályozza a megvonásos vérzést, így ha késik, gáz van. Egy terhességi tesztet megejthetnél.

20N

2017. febr. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De az antibiotikum mellé kell kiegészítő védekezés ez úgy benne van a köztudatban. Hiszen annyi mindent felborít, nem véletlenül ajánlanak mellé probiotikumot is. Biztos vagyok benne, hogy a gombás fertőzésedhez is hozzájárult, ha nem az okozta.

Csinálj egy tesztet! Szerintem ugyanannyira lehet terhességtől, mint a betegségtől, meg a rá szedett bogyóktól. (Amikor én beteg voltam, nekem ki is maradt abban a hónapban.) Aztán majd írj mi lett.

2017. febr. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megjött ma reggel, nincs gáz. Javitsatok ki ha tévedek, de tudtommal nem minden antibiotikum befolyásolja a tabletta hatását. Direkt utánajártam mikor elkezdtem szedni.
2017. febr. 14. 12:10
 4/5 anonim válasza:
Kétféle antibiotikum létezik. A régebbi féle Penicillinek azok, amik befolyásolhatják a fogamzásgátló tabletta hatását, azonban sokszor már a Makrolidok csoportjába tartozó modernebb antibiotikumokat szokták felírni (legtöbbször ezek a felső légúti fertőzésekre vannak). Ezek a Makrolidok nincsenek hatással a fogamzásgátlókra.
2017. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szóval jól tudod, nem mindegyik van rá hatással. Én is olyat szedtem, ami Makrolidosnak számít, de azért az utolsó szem antibiotikum utáni 5 napban védekeztünk máshogy is.
2017. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!