Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő alatt bomlik le...

Mennyi idő alatt bomlik le egy betét illetve egy tampon?

Figyelt kérdés
2017. febr. 18. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Csak a pelenkát találtam meg,az 550 év. Gondolom a betét sem sokkal kevesebb.


[link]

Használj menstruàciós kelyhet.

2017. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Számomra elég bizarr hogy locsi-pocsizzak a menstruációs véremmel a csap alatt.Arról nem is beszélve,hogy kollégákkal közös mosdóban simán más is megláthat,vagy otthon családtag.brrr
2017. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
A nőgyógyászom szerint marha egészségtelen is, mindenféle fertőzéseket okoz.
2017. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Persze az a legegészségesebb nekünk is és a környezetünknek is,ha csorog végig a combunkon,mint az őskorban...

Én havonta 30 tampont és 10-12 betétet termeltem. 20 hónapja használom,nem volt gyulladásom,teljesen rendben van a citológiai vizsgálatom.

600 tampont és kb 200 betétet dobtam volna a szemétbe. És ezt nem spórolásból csinálom.

2017. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Kíváncsi vagyok egy nyilvános wcben pl hogy oldod meg az intimkehely kiürítését?
2017. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Kissé elkanyarodtunk...Ki sem veszem. Nekem erős mensim van és 8-9 órát kibír. Allítólag 12-t is bent maradhat,azt még nem próbáltam. És végre tudok úgy pisilni,hogy a r0hadék tampon madzag nem szívja be magába.
2017. febr. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Azt írtad nekem privátban hogy wcpapírral törlöd el a kelyhet,és nem locsi-pocsizol.Úgy gondolom hogy jobban kell azt tisztítani a higiénia miatt.A kehely leírásában is az áll,hogy ki kell öblíteni.Értem én hogy van akinek bejött,és szereti használni,de azért nem kötelező mindenkinek.
2017. febr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
A vér pár óra alatt elkezd bomlani.Guszta lehet 9óra elteltével.Engem nem győztél meg 😊
2017. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem célom meggyőzni benneteket. Leírtam a véleményemet.
2017. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vér NEM kezd el bomlani, hiszen vákuum tartja bent levegőtől elzárt helyen a vaginádban. A bomláshoz pedig oxigén kell, amivel abszolút nem találkozik...ezért tudod szépen kiönteni a vért, lévén, nem alvad meg, és ezért elég pusztán kitörölni két használat között, illetve emiatt nem káros, ha "benned" (vagyid a kehelyben) marad akár 10-12 órát is.

A hüvelyed nem steril, ahogy a vegyszerrel fehérített tampon sem, amit viszont idegenkedés nélkül, szívesen dugdosnak magukba a nők. A jó minőségű intimkehely orvosi szilkonból van, nem oldódik ki belőle semmi!

De a kehely a fúj meg káros. Ki érti ezt(?) ;)

Nem szégyen a nem tudás, lehet informálódni, de ne terjesszünk hülyeséget olyanról, amit látásból sem ismerünk.

Remélem, azóta már tájékozottabbak vagytok a témában, amennyiben nem, várunk szeretettel az "Eredeti intimkehely..." Facebook csopiban. Ott végképp megértitek, miért bolondság minden, amit összehordtatok. :)

Betét lebomlási ideje pedig majd' 500 év, csak hogy válaszoljak is a kérdésre -így két és fél év távlatából. Forrás:

[link]

2019. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!