Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azalia fogamzásgátló mellékhat...

DorciésTina kérdése:

Azalia fogamzásgátló mellékhatása lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeptemberben volt császármetszésem.Először Diamillát szedtem, csak egy dobozzal, aztán áttértem Azaliára.Novemberben volt egy normális menstruációm azóta nem jött meg.Majd januárban volt egy kb 8 napig tartó barnázás, pecsételő volt.Meg görcsök is előfordultak de semmi nem lett belőle.Most is görcsölök, nagyon fáj.De nem csak görcsösen fáj, a sebemnél is elég gyakran szokott fájni, sajongni na az nem menstruáció szerű.Mondtam már az orvosnak ezt, hogy fájni szokott de nem mond semmit, azt mondja minden rendben van.Jövőhéten megyek orvoshoz, mert a barnázásról görcsről még nem beszéltem akkor neki mert akkor még nem volt.Valaki tudja mi lehet ez?Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 18. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Azalia ösztrogénmentes progeszteron tartalmú fogamzásgátló (gondolom,hogy szoptatsz és ezért kaptad ezt). Az ilyen gyógyszerek "természetes" mellékhatása a pecsételő vérzés, a vérzés kimaradása,sőt megszűnése is lehet. A hasi fájdalmadat okozhatják a császár miatti összenövések,de ennyi idő után még a sebgyógyulás is.
2017. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cerazettet szedtem (majdnem ugyanaz mint az Azalia).Mielőtt szedni kezdtem már rendszeresen menstruálam.az első levéllel végig pecsételtem,utána meg sem jött míg szedtem.Amikor abbahagytam rá 6 hétre jött meg.Szedés alatt én is görcsöltem.
2017. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Akkor ez teljesen normális :) megnyugodtam köszönöm

Amúgy igen szoptatok :)

Viszont hallottam olyat is hogy teherbe lehet esni mellette, ez tényleg igaz? :O

Azon gondolkozom, hogy spirált is rakattatok fel pluszba ( kistesó csak kb 6-7 év múlva lenne tervben)

2017. febr. 19. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már nem szoptatsz akkor érdemes másikra váltani.Én nem lettem terhes cerazette mellett.
2017. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valamivel nagyobb az esélye,mint a kombinált tabletták mellett,de azért még így sem rossz a hatása ilyen szempontból. Próbáld meg a spirált,az sok nőnek beválik,viszont soknak gyulladás alakul ki miatta. De megér egy próbát.
2017. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké.Megkérdezem az orvosomat :) köszönöm
2017. febr. 20. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!