Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van értelme rendszeres fogamzá...

Van értelme rendszeres fogamzásgátló tabletta szedés közben egy hosszabb szünetet tartani?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve szedem a Yasminelle tablettát. Másfél év szedés után tartottam szünetet, akkor azonban nem jött meg azonnal. Október végén hagytam abba, de még decemberben se jött meg. Dec végén párommal óvszer nélkül voltunk együtt, megszakítással, megijedtem és egy 72 órásit bevettem. Utána rendeződött a ciklusom.


Két éve folyamatosan szedem. Semmilyen mellékhatása nincs nálam.


Nőgyógyásszal nem tudok beszélni, mert 2016 nyarán daganatos beteg lett és akkor nem rendelt. 2016-ban szűrésen se voltam, nem is volt értelme, párommal távkapcsiban vagyunk, keveset vagyunk szexuálisan együtt (tablettában jobban bízom, mint az óvszerben), anyával együtt szoktam egyébként menni, de anyukám is daganatos beteg 12 év óta. Most február 2-án halt meg.

Az orvosomat majd tavasszal felhívom, hogy rendel-e már, ha nem akkor ajánljon valaki mást.


Kérdésem: a mai tabletták, amik állítólag kevés hormont tartalmaznak van-e értelme szünetet tartani?



2017. febr. 20. 19:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

2 éve szedem a Yadine nevű fogamzásgátlót. Azt mondta a nőgyógyászom, hogy nem kell szünetet tartani, mert csak felborulnak a hormonok, majd ha gyereket akarok, akkor hagyjam csak abba.

20N

2017. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha ilyen okos vagy minek írsz ki kérdést?
2017. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!