Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Diane 35-ről pozitív, negatív...

Diane 35-ről pozitív, negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ma írta fel a nőgyógyász, de nagyon rosszakat hallottam erről a gyógyszerről.
2017. febr. 21. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ: mire írta?

Ha hormonális gondokra akkor jobb ha endokrinológust keresel mert nem megoldás, fél évig szedhető ilyesmire max és utána 3-4hónap mire meg tudnak érdemben vizsgálni. Nekem pl pattanásokon nem segített, még a vérzésemen se, ugyanúgy sok volt...

Ha fogamzásgátlónak akkor pedig másik nőgyógyászt keress mert ennek nem ez a fő célja, hanem csak "mellékhatása" ugyanis hormongyógyszer de mivel két fajta hormon van benne így fogamzásgátló, viszont magas az ösztrogén tartalma ami miatt a trombózis veszélye is nő. Ezt Leider-mutáció vizsgálat nélkül nem szabad szedni. Nekem bőrgyógyász írta fel még régen a pattanásokra, ő is megcsináltatta azért ezt a tesztet, de mondta hogy jó más célra is... 4 évig szedtem így, a végén már mellfájdalmat és fejfájást okoztt, de semmi más gond nem volt korábban, a fogamzásgátló hatása megvolt, de a bőrömön nem segített. Hatalmas hiba volt mert IR-es vagyok mint kiderült amivel nem csinált semmit... Az új nőgyógyászom azonnal elvette, a maradék két levelet már nem szedhettem be, elmondta hogy felesleges ennyire magas hormontartalmút szedni fogamzásgátlónak főleg hogy a kiváltó okot csak elfedi.

2017. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó ég, az még létezik?

Azt hittem, már felváltották valami korszerűbbel.

Én szedtem 15 éve. Most évek óta nem sikerül teherbe esnem - persze lehet, hogy semmi köze hozzá. Mindenesetre a hormonszintjeim nem nagyon akarnak kiegyensúlyozottá válni.

2017. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most keztem el, endokrinológus íta fel, vagy 3 vérvételen voltam előtte (előtte nődoki javasolt egy másik, ugyanilyen jellegű hormontabit, ráaádusl zero vizsgálattal khm.. Az felborítsotta kicsit a menzeszemet, mert 2 hónapig kimarat az egész. A pattijaimon szintén nem segített az sem, utána hagytam ott azt a nődokit és kerestem fel egy endokrinológust)


Tehát ezután mentem el magán endokrinológuhoz, ő írta fel. Eddig nincs gond(kop-kop), de nyilván fontos a kellő kivizsgálás, mert több kárt tud okozni mint használni ha valaki olyan szedi, akinek nagyon nem kéne..


Másrészt olvasom, hogy sokan simán szedték 4-5 évig is, holott eleve a tájékoztatón is max ilyen 1 éves időszakot ír, utána konzulátlni kell a dokiddal.


Nekem lényegében nem a tesztoszteron sok, meg hasonlók, szimplán az ösztrogén szintem kevesebb, a doki szerint ennek tudhatóak be a bőr és hajproblémáim. Mivel ő azt mondta, esetemben nem segít már a diéta, ő mindenképp javasolja ennek a szedését (a bőrőm nagyon durva állapotban volt már a vállamon).


A vállam most egyelőre javult, az arcomon még nem látok változást, a tájékoztató mondjuk 3-4 hónapot ír. A szedésre pedig a javulás után még 3-4 ciklus végig szedését javasolja.


Én is nagyon paráztam, mert mikor beírtam a keresőbe, egyből ilyen bulvár halál esetes cikkeket dobott fel, gondolhatod... Rendes kivizsgálással viszont semmiylen nagyobb kockázata nincs, mint bármelyik másik hasonló gyógyzsernek. (Ráadásul nekem nem is ez, hanem más kavart be jobban anno)

2018. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ösztrogénszintet természetes készítményekkel is lehet fokozni. Ez csak elfedi a problémát annyi időre amíg szeded. De utána, ha megvonod a mesterséges ösztrogént, még nehezebben fog a szervezeted magától beállni a normális szintre. Amúgy meg nem csak a szint a lényeg, hanem az ösztrogén és a progeszteron aránya a legfontosabb. Azt nézték?
2018. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4

Köszi a reagálást, igen, mindent megnéztek. A progeszteron és peteérésem, tesztoszteron is rendben van, ezt az egyet mondta csak a dokinő, hogy alacsony.


Egyébként azóta fejlemény: mégis van azóta negatív hatása. Most hagytam abba, ugyanis észrevettem a napokban, hogy seprűvénák kezdtek el eőjönni tőle a lábamon és combomon is (ezek a lila hajszálerek).. Előtte nekem tuti nem volt ilyen.

Illetve -ez más fogamzásgátlónál is elő szokottjönni olykor -olykor,- az éjjeli lábgörcsök. (Bár ez amgí szedtem a magnéziumot megszűnt és nem csak a Daine-nél jött ki.)


REagálva a másikra gondolatra: nem akartam volna szedni mert eleve paráztam, és direkt kértem akkor is már a dokinőt, hogy biztos nincs-e más alternatív lehetőség? Azt mondta a bőrömet a diéta nem oldja meg. Most is kérdeztem amúgy, hogy van-e más lehetőségem az ösztrogén problémára, mikor elmondtam neki a hajszáélereket és mondta hogy hagyjam is abba (és majd váltunk később egy gyengébbre- persze nem fogok ezután már kísérletezgetni!).


Érdekes, mert neten olvasva én is találtam erről infót, hogy vannak fitoösztrogének ill. növényi ösztrogének.. Nem tudom, használ-e annyit, vagy hogy ha hazsnálna, és lásd a fentit, a doki miért nem mondja ha már többször is kérdezem. Fizetnek nekik gondolom a gógygyszerek után, hogy orrba-szájba azt nyomják, de ezt valahogy gusztustalannak tartom.

2018. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!