Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 48 éves, változókorba lépett...

48 éves, változókorba lépett hölgy, kb 10 kg túlsúllyal, tényleg ez az oka a bal kamra hypertrophianak?

Figyelt kérdés

A kardiológus szerint a túlsúly az oka a szívmegnagyobbodásnak,(amit a mellkas rtg is kimutatott,egy h.ujjal nagyobb szív)..?

Nem vagyok dagadt, csak enyhén molett,és nagyok a melleim.A 160 cm. hez 72 kg.

Akkor a 90-100 kg osokkal mi van,nekik mekkora a szívük.Értem én, hogy fogynom kéne, de ezzel magyarázni..

Egyébként a kéthegyű billentyű prolapszust is elbagatellizálta, azt mondta, lehet h születésemtől megvan, de nincs vele teendőm, nem kell gyógyszert szednem.A ho. magas vérnyomás, és pulsus miatt Nebilet et írt fel azt szedem,és ő küldött kardiológiára,aki szív UH ra ,és egyéb vizsg. ra küldött...


2017. márc. 1. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Azért a 160 cm-hez a 72 kg nem az "enyhén molett", hanem a "mérsékelten kövér" kategória, és a 10 kg túlsúly azért legalább 15 kg.


Böven lehet ez az oka a szívproblémádnak. Ebbe ugyan valamennyire a genetikád is belejátszik (és ezért lehet jóval kövérebbeknek kevesebb gondja, de szerintem az egyetlen értelmes megoldás az lenne, ha normal súlyra hoznad magad, mégpedig nem "koplalással", vagy "divatdiétával", hanem normális étrenddel és RENDSZERES SPORTTAL! Mogzás nélkül semmi esélyed arra, hoyg egészséges légy, sporttal meg nemcsak a súlyod csökken, hanem a többi egyéb gondod (magas vérnyomás, pulzus, stb) is rendbejön.


Azt meg végképp nem tudod, hogy másoknak mi és mennyi baja van, de ez nem is érdekes, attól, hogy más esetleg sokkal rosszabb állapotban van, te még nem leszel egészségesebb, ezt mentségnek, kbúvónak használni igen buta dolog.

2017. márc. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a "kedves " választ...

Nem használok kibúvónak semmit.

Nyilván azért írtam, h változókor, mert nem 20-30 éves anorexiás vagyok....

2017. márc. 1. 11:38
 3/14 anonim ***** válasza:
Mitrális prolapsusa szinte minden 3. nőnek van és valóban nem okoz problémát ,valamint nem kell vele különösebben foglalkozni,amíg a billenytű jól zár. Ezért szokták évente, két évente szív UH-ra visszahívni a beteget.Úgyhogy ,ha most nem mondott semmi különlegeset róla, az azért van nincs vele teendő és nem elbagatellizálta. A 160 cm-hez a 72 kg nem kicsit sok,bár nem is vészes. És ha a családodban esetleg öröklötten jelentkezik szívbetegség,akkor ez a 72 kg még többnk számít. Ezért mondta,hogy le kéne fogynod. Egy gyengébb szív nehezebben tud ellátni egy "nagyobb" testet és idő előtt kimerül.
2017. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekem 3 év múlva javasolt kontroll szív uh.ot,és labort, ha nincs panasz.

Próbálok fogyni,nem jó betegeskedni,nem szoktam, és nem is szeretnék.

2017. márc. 1. 12:42
 5/14 anonim ***** válasza:

"Köszi a "kedves " választ...

Nem használok kibúvónak semmit.

Nyilván azért írtam, h változókor, mert nem 20-30 éves anorexiás vagyok...."


Elöször is nem értem, miért kaptad így fel a vizet, elvégre csak az igazat írtam, és nem írtam semmi ´sertö vagy bántó dolgot (szerintem).


Az nem tudom, hogy jönne ide, hogy 20-30 éves anorexiás lennél, a paramétereid alapján ez nem jutna senkinek sem eszébe. A magasságod/súlyod alapján akárhány éves vagy, van rajtad 15 kg fölösleg, ez tény.


Mellesleg én is voltam hasonló helyzetben (szívproblémák nélkül, a többi egészségügyi téma viszont nálam is megvolt), szintén a változó korban és ez nem akadályozott meg abban, hogy lefogyjak normál súlyra és emellett rendszeresn sportoljak. A súlyomat azóta is tartom, meg a sportot sem hagyom abba.

Azóta nincs vérnyomásproblémám, a szivritmuszavarok meg a szédülések megszüntek, nem kell levegö után kapkodni, ha sietek valamerre vagy fel kell 4-5 emeletet menni, stb.

2017. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hogy sikerult leadni a tulsulyodat,mindenhol azt hallani,h a valtozokorban laddul az anyagcsere emiatt,es a hormonok miatt nehezebb a fogyas.

Nehez a mozgas,es nyilvan a sziv miatt se lehet akarmit mozogni

Mielott azt irnad megi t ,h kibuvot keresek,nem ,csak mondom,h azert a fogyas ebben a korban azert nehezebb,mi t fiatalabban ..

2017. márc. 1. 13:56
 7/14 anonim ***** válasza:

Elöször is elnézést a "kibúvó" kifejezés miatt - mert úgy látom, nagyon zavar téged -, de nagyon sokan tényleg csak meg akarják magyarázni, miért "nem lehet" lefogyni.

Viszont úgy látom, nálad erröl szó sincs, tehát ne vedd magadra.

Lefogyni meg kalóriaszámolással és sok mozgással ment. A kaloriabazis.hu-ra regisztráltam annak idején, mert egyrészt ott nemcsak kalóriát, hanem fehérje-szénhidrát-zsírt számol a rendszer, nem nekem kellett számolni, csak lemérni, amit eszem, és ezt beadni, az oldal rendszere számol ki mindent, az aktuális meg a célsúlyt be lehet adni, a mogzással felhasznált kalóriákat is vezeti és így nekem "csak" adminisztrálni kellett.

Ha rendesen csinálja valaki, akkor nincs eltiltott kaja, csak megfelelö mennyiség - én volt, hoyg csülökpörköltet is ettem, persze nem rengeteget és máshol vissza kellett nyerni, amit ezzel "bünöztem". Viszont azzal, hogy nem kellett semmiröl lemondani, sokkal könnyebben tudtam tartani a keretemet.

Az oldalnak van egy fórumrésze is, ahol a régiek segítenek, ha bármi probléma van, akár a kajaösszeállítással, akár a a motivációval, sok sportötletet is adnak, szóval az is sokat segített.

Persze mozogni nekem kellett, ezt úgy oldottam meg, hogy minden nap egy óra az "enyém" volt, azaz a családomnak mondtam, hogy nem zavarhatnak közben. Ezt különféle mozgásformákkal töltöttem ki, felváltva egy nap erösítö, egy nap cardio-tréning volt(van) soron.

Az erösítéshez a következö oldalon kerestem megfelelö gyakorlatsorokat:


[link]


Itt ki lehet keresni a neked megfelelö módszert, van nehezebb, könnyebb gyakorlatsorozat, meg tudod adni, mi az, ami neked tetszik, és akár otthon is lehet végezni öket, nem kell sehová sem járni (meg nem is kerül pénzbe - mert sok mindenkinek ez is szempont)


A szívproblémád miatt elöször beszélj az orvosoddal, hogy milyen jellegü mozgások ártanak, és mit tud javasolni. Ha tudod, mit NEM csinálhatsz, a többi már töled függ.


Sok sikert és kitartást

2017. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Azt hiszem szobabiciklizni fogok, bár a kocogás is jó lenne, de azt majd akkor ha leadtam már pár kg ot.

A kaja,hát nem éppen két pofára zabálok,de szeretek enni..én nem az az "egész nap egy joghurton élő "vagyok,aki aggódva figyeli ha már 10 dkg felmegy rá... de az édesség a gyengém,(persze azt se táblástul a csokit)...

2017. márc. 1. 15:29
 9/14 anonim ***** válasza:

Mozgásként nagyon jó (éskímélö), ha gyorsan sétálsz. Ez nem terheli az izületeidet, de kellöen tréningezi az érrendszert és aránylag sok energiát igényel. De ennél az lényeg, hogy tényleg olyan gyorsan menj, ahogy bírsz.


A kaja terén meg tényleg megéri a kaloriabazisra regisztrálni, akkor kontrollálni tudod a kcal-bevitelt és egy-egy csoki, stb is minden gond nélkül belefér.

2017. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amit leírt neked a válaszoló az mind jó! Csak annyit tennék,hozzá,hogy a fogyásba kb. 30% szerepe van a sportnak és 70% a helyes táplálkozásnak. Amire egyszerű oda figyelni az az,hogy a szénhidrátbevitelt csökkentsd drasztikusan a mozgás mellett. A mozgás kalóriákat éget el,amit a szénhidrátokból nyer. Ha nem eszel sok szénhidrátot,akkor a szervezetnek van egy olyan tulajdonsága,hogy az elraktározott zsírt kezdi el lebontani, azt alakítja át szénhidráttá,amit aztán a mozgás "eléget".
2017. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!