Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 48 éves, változókorba lépett...

48 éves, változókorba lépett hölgy, kb 10 kg túlsúllyal, tényleg ez az oka a bal kamra hypertrophianak?

Figyelt kérdés

A kardiológus szerint a túlsúly az oka a szívmegnagyobbodásnak,(amit a mellkas rtg is kimutatott,egy h.ujjal nagyobb szív)..?

Nem vagyok dagadt, csak enyhén molett,és nagyok a melleim.A 160 cm. hez 72 kg.

Akkor a 90-100 kg osokkal mi van,nekik mekkora a szívük.Értem én, hogy fogynom kéne, de ezzel magyarázni..

Egyébként a kéthegyű billentyű prolapszust is elbagatellizálta, azt mondta, lehet h születésemtől megvan, de nincs vele teendőm, nem kell gyógyszert szednem.A ho. magas vérnyomás, és pulsus miatt Nebilet et írt fel azt szedem,és ő küldött kardiológiára,aki szív UH ra ,és egyéb vizsg. ra küldött...


2017. márc. 1. 10:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%
Óvatosan a sporttal, ha szívbeteg vagy! Kérd ki kórházi kardiológus véleményét ezzel kapcsolatban. Én is szívbeteg vagyok, és ugyan ez a szívbetegségem és nincs túlsúlyom. Vannak persze fokozatok a betegség súlyosságát tekintve. A túlsúly valóban nem kedvez a szívednek. Támogasd a szívműködésed papangin szedésével. Ha fulladsz is, akkor vízhajtóra is szükség van.
2017. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Koszi utolso,akkor megiscsak van benne valami...megerzes,h nemcsak a tulsuly itt a főok...Mas,nem tulsulyosnak is lehet ilyen baja...erre voltam kivancsi.

Persze,ettol fuggetlenul se art a fogyas.


Neked mit mondtak,mitol van?es mit szedsz ra?csak Panangint?

Ha jol tudom,abban csak Magnezium,es Kalium van.

2017. márc. 2. 04:31
 13/14 anonim ***** válasza:

NE SZEDJÉL PANANGINT ÚGY,HOGY AZ ORVOS NEM JAVASOLJA!!! A benne lévő kaliummal nagyon vigyázni kell,mert könnyű túladagolni és szívritmuszavart okoz! Körzeti nővér vagyok,a főnököm kardiológus és magánrendelünk is,előtte kardiológián dologoztam, tudom mit beszélek! A mitralis proplapsus,ha egy jól záró billentyűről van szó, akkor nem igényel semmilyen megszorítást,amiatt nyugodtan sportolhatsz! 52 éves vagyok 28 éves koromban állapították meg a mitrális prolapsust és azóta sincs vele semmi gond. 2 évente megcsinálják a szív UH kontrollt, egyébként pedig ugyanúgy élek mint bárki más(sportolok is!). Annyi olyanhozzászóló van,aki nem ért hozzá, NE NEKIK HIGGYÉL,HANEM AZ ORVOSNAK!


Aki pedig érintőlegesen hallott valamit valahonnan, a neten utánaolvasott JOBB LENNE,HA NEM SZÓLNA BELE! Hiába ápolónő valaki,ha nem a szakterületéről van szó,akkor nem ért hozzá úgy.ahogy kéne. Ezt magamról tudom. Nem szólok bele 34 évi diplomás ápolói munka után pl. szemészeti dolgokba,mert soha nem dolgoztam szemészeten és nincs tapasztalatom!

2017. márc. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Koszi,mit javasolsz,a Magnezium jo,vagy eleg csak a Nebilet?irnok privit.
2017. márc. 2. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!