Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelynyílás alatti picike,...

Hüvelynyílás alatti picike, fájdalmas (kinézetre mintha egy kis égési sérülés lenne) seb mitől lehet és hogyan lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül másfél hete alakult ki hüvelybemenet alatt egy kis foltocska, ami súrlódásra különösen érzékeny, vizelés közben pedig csíp, de nem viszket. Amikor megpróbáltam megnézni magamnak tükörben, egy kis kör alakú, vörös heget láttam, ami mintha egy égési felületre emlékeztetne. Nagyon kényelmetlen, mert fájdalmas, de (még) nem annyira tűrhetetlen, de azért nyugtalanít. Volt már innen valakinek hasonló? Szeretnék elmenni nőgyógyászhoz, de az egészen biztos, hogy nem fogok azonnal időpontot kapni.

Nagyon, nagyon hálás lennék, ha valaki tudna tippet adni ezzel kapcsolatban.

Egyébként aktív szexuális életet élek, DE kizárólag egy partnerrel, aki a barátom személyét képezi! Egy éve vele vagyok, nem beteg.


Esetleg lehet ez egy kis sérülés, ami egy együttlét alkalmával keletkezett?



2017. márc. 4. 18:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatásokat!

Szeretném kikérni a véleményeteket valamiről: ugye ti is úgy hallottátok/ olvastátok, hogy ez a nemi(!) betegség CSAK és KIZÁRÓLAG NEMI úton terjed..? Elméletileg el lehet(ne) kapni háborús körülmények közt egy szimpla wc-használat során is, de gyakorlatban erre az orvosok még nem látta példát...Én nagyon, nagyon remélem, hogy rajtam kívül a családban senki nem kaphatja el csak azért, mert egy háztartásban élünk.

Ti is így tudjátok, hogy ennek nagyon minimális az esélye? És inkább nemi kontaktus kell ahhoz, hogy ez terjedjen? Mert szerintem ha ez nem így lenne, ennyi erővel már a fél világ szifiliszes lenne....

2017. márc. 31. 13:01
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez biztos,hogy nemi , illetve vér útján terjed (pl. transfuzio). Egy háztartásban élők nem kaphatják el,mint ahogyan nem lehet,közös WC-n, strandon sem elkapni. Edelől ne legyenek kétségeid! 16 évig dolgoztam nemibeteggondozóban,mint gondozónő,de soha nem tapasztaltam más terjedési módot és az ott dolgozók közül sem kapta el senki pusztán érintés útján.
2017. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves Gondozónő! Nagyon szépen köszönöm a megnyugtatást, igaza volt! A családomban mindenki más negatív lett a kötelező családszűrés során!! Nagyon megkönnyebbülés... Remélem, én is hamar meggyógyulok és elfelejthetem ezt az egészet...

Egyébként minden tiszteletem a munkájukért! Kemény dolguk van a gondozónőknek (is), most élőben láthatom..

2017. ápr. 8. 22:35
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm a szavaidat! Meg fogsz gyógyulni ez biztos!
2017. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves Gondozónő, ha nem haragszol, kérdeznék valamit. Megtudod azt indokolni, hogyha meggyógyulok, miért lesz az, hogy azután is hónapokon keresztül még ellenőrzésekre, kontrollra kell majd visszajárnom, és tudomásom szerint (ezt az ottani gondozó nővér mondta) ez 2 évig így lesz.

Van erre bármilyen magyarázat? Ha már egyszer elmulik, akkor elmulik, nem? Vagy van rá veszély h esetleg visszaessek? Nem értem benne, hogy miért kell ennyire hosszú ideig figyelemmel követni még majd a gyógyulás után is.

2017. máj. 3. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!