Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen problémám lehet a...

Milyen problémám lehet a rendszertelen, sokszor kimaradó menstruáció miatt?

Figyelt kérdés

Már 12 éves korom óta jön a mensim de soha nem volt rendszeres. Majdnem 2 éve használok egy naptár applikációt, amelyik kiszámolja az átlagos ciklusok közti időt. Ez nekem 42 nap lett. Általában 8-14 napig tart. De volt rá példa, hogy 1 hétig "beteg" voltam és egy hétig nem, aztán megint és így tovább teljes 2 hónapon keresztül.

De volt már hogy 2-4 hónap kimaradt. Emiatt nőgyógyászhoz sem tudtam eljutni mert soha nem tudtam mikor is lenne jó.

Nagyon zavaró.

Mikor megjön 3 napig nem tudok mozdulni sem a görcsöktől és állandó hányingerem van.

Tudna valaki valamilyen segítséggel szolgálni, hogy mégis hogy próbáljak konzultálni az orvossal?

Esetleg van még valakinek ilyen problémája?

20/L



2017. márc. 9. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen menjél orvoshoz. Rengeteg oka lehet. Hormonális okok, ciszta, myoma. Bármi. Ezt így nem lehet tudni. De a nagyon fájdalmas menstruáció is problémákra utal. Pl. ciszta vagy endometriózis.

Már rég el kellett volna menned orvoshoz. Bármikor mehetsz! Persze az ideális, ha éppen nincs meg, mert rákszűréshez úgy tudnak kenetet venni. De úgy is megvizsgálnak, ha éppen megvan. Szóval a lényeg, hogy menjél orvoshoz és ne húzd tovább.

2017. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Többször is programáltattam de mindig azelőtti nap vagy aznap megjött mire kellett volna menjek.

De már nem merem tovább halasztani, elég rég óta tart.

Az első pár évben azt gondoltam még nem állt be rendszeresen. De az utóbbi 2 évben egyre furcsább lett és nem valami kellemes.

2017. márc. 9. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennyire rendszertelen menzesznél is el kell menni, ilyenkor megvizsgálnak ugyanúgy vagy max UH és visszarendel amikor véget ér. Nekem pl hüvelyi UH-om volt így, mondta a doki hogy nem számít hogy megvan, akkor is megnéz.

Endokrinológust is érdemes keresni mert érdemben ő tud ezzel foglalkozni hogy az okát találja meg, lehet IR, PCOS, pajzsmirigy, egyéb hormonális gond. Nőgyógyász 95%-ban tabit ad hogy szedd, csak az nem megoldás, hanem tünetkezelés. Kezeletlen PCOS, IR, pajzsmirigy nagy gondokat tud okozni viszont!

2017. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem gond, ha megvan, akkor is lehet orvoshoz menni!!
2017. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2017. márc. 11. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!