Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 évesen korai lenne fogamzás...

15 évesen korai lenne fogamzásgátló tablettát szedni?

Figyelt kérdés
Felelőtlenségnek tartom a védekezés nélküli együttlétet, és ezt a módszert tartanám a legkézrevalóbbnak. Később esetleg lehet belőle valami bajom?

2017. márc. 21. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Bár mindenki így gondolkozna. Nyugottan szedd.
2017. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha olyan rendszerességgel csinálod 15 évesen, hogy érdemes lenne, akkor beszéld meg a nőgyógyászoddal. Bár én óva intenélek efféle fiatalkori vágykapcsolatoktól, mert lehet a testedet nem fogja a fogamzásgátló tönkretenni, de a lelked lehet berogyik, ha ilyen fiatalon ráfüggsz.
2017. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Én is 15 évesen kezdtem.

Bajom nekem semmi se lett tőle.

2017. márc. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is 15 évesen kezdtem, a bőröm miatt muszáj volt, más nem vált be, bőrgyógyász küldött nőgyógyászhoz.

Akkor már 4,5 éve menstruáltam és 3 éve rendszeres volt, így nem volt akadálya. 16éves koromtól pedig fogamzásgátló hatását is élveztem, nyugodtabb voltam hogy van második védelmi vonal a gumi mellett és nem kell eseményutáni ha szakadna! Mert a nemibetegségtől nem véd a tabi, hiába a hosszú kapcsolat, egy std szűrés kell azért.

Most 23 vagyok és semmi gondot nem okozott, a bőröm 17-18körül helyrejött egyébként magától, de így is lett egy csomó hegem, hát még ha nem szedtem volna.. A lényeg hogy ha bármi mellékhatás van (az első 3 levél alatt normális, de ha a 3. levél alatt is még van valami akkor szólni kell a dokinak) akkor dokival kell konzultálni és évente eljárni vérvételre, rákszűrésre.

2017. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ne kezdd el szedni.Fiatal vagy,ha van is szexuális kapcsolatod,akkor védekezzetek óvszerrel.

Ha egy fiú nem hajlandó használni(sajnos rengeteg ilyen van),akkor ott kell hagyni , soha ne menj bele nélküle.

Később,ha már kicsit idősebb leszel és lesz hosszabb kapcsolatod,akkor ok,ha elmész nődokihoz és feliratod.

De én akkor sem javaslom, sajnos sok mellékhatás lehet.És egyszer abba kell hagyni,ami nem egy leányálom.

Én pl nem sok lánnyal vagyok jóban,de akikkel igen, náluk volt mindenféle ciszta a tabi miatt.És durvább dolgok is.

Nekem is sok mellékhatást hozott a tabi, nem szedném újra. Szerintem kár elkezdeni szedni, van más mód a védekezésre , ne terheld le a szervezeted szerintem.

De ha mindenáron emellett döntesz,akkor 18 után szerintem. És alapos kivizsgálás után.

2017. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
5-el értek egyet. Ne szedd. Rengeteg mellékhatása lehet, nekem is volt, fél év után magamtól abbahagytam a dokik állították, hogy nem lehet a gyógyszertől, össze vissza szurkáltak, vizsgálgattak, nem tudták megoldani a problémám. És láss csodát, ahogy abbahagytam ,mert elegem lett mindenből (és én jeleztem nekik, hogy szerintem a gyógyszertől van, de nem érdekelte őket), 2 hét múlva megoldódott a problémám. Máshogy védekezzetek.
2017. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
22%
Szerintem szedj nyugodtan, de mindenképp beszélj előtte a nőgyógyászoddal. Én 14 éves vagyok, és most fogok elkezdeni szedni.:)
2017. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Még fejlődésben lévő szervezetben a hormonokat megpiszkálni nagyon komoly és visszafordíthatatlan következményekkel járhat.
2017. márc. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

Miért kellet lepontozni azokat akikben van egy kis felelősség tudat és nem a világba kefélnek hanem védekeznének. De nyilván ha egy év múlva meg ide kiirják hogy terhes lettem stb mi az első kérdésetek???? Hm??? Hát miért nem védekeztél???

Nem értem a gondolkodás módot de lehet én vagyok a gyökér.

Jöttök itt a hormonokkal annyira minimális hormontartalma van a mai gyógyszereknek hogy észre sem venni valakinek kifejezetten ajánlják az erős,rendszertelen,fájdalmas menstruáció miatt köztük nekem is ajánlották mikor 15 voltam. Ráadásul csökkenti 30%-al bizonyos rákok kialakulását. Nem hallottam még olyanról akinek bármi baja lett volna közvetlen a fog.gátlótól de szerintem még ti se.

2017. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!