Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyermek nőgyógyászat? Hogy...

Gyermek nőgyógyászat? Hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

13 éves lány vagyok, és a háziorvosom beutalt a Heim Pál kórházba gyermek nőgyógyászhoz. Megnéztem a rendelést, és egy férfi az orvos.. Halálra izgulom magam, tudom, hogy nem kéne kínosnak lennie, mert az is csak egy testrész, de még is az, és ez olyan szar.. Ráadásul félek is, mert nem tudom, milyen lesz, plusz, hogy milyen bajom van.. Valakinek tapasztalatok? Kicsit hibásnak érzem magam azért, amiért ide kerültem, hogy talán rosszul csináltam valamit..

Valaki, aki már volt, tudna segíteni? Egy kis lelket önteni belém?



2017. márc. 28. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Miért utaltak be? (Valószínűleg ettől függ, hogyan vizsgál meg a doki.)

Az egyik barátnőmet szintén beutalták, de vele nem csinált semmi "kínosat" sem a doki, csak megvizsgálta ultrahanggal a pocakját.

2017. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert túl sokszor van meg a menzeszem, sokszor két hetente, pedig már lassan két éve megvan, már be kellett volna állnia. Így gyanakodhatunk cisztára, pajzsmirigy problémára, cukorbetegségre, meg még daganatot is olvastam.. Nem tudom, ezt hogy vizsgálják. :(
2017. márc. 28. 19:09
 3/15 anonim ***** válasza:

vérvétel előfordulhat.És nem minden esetben igaz hogy 2 év alatt be kellene állninia.



Nekem 11 évesen jött meg,10-12 napig eltartott így mivel a mensi első napjától számoljuk a következő mensit(21-28 napra jön a következő mensi meg)így nekem 1 hónapba 2* volt meg majd a 2 év után beállt magától.Orvoshoz nem mentem jobb is,mert sok eltúlozza aztán hormonokkal megtömnek.



Megértek,hogy félsz és azért a nemiszerv vagy a cici se nem ugyanolyan testrész mint bármelyik.Kezed,szemed,fogad szinte bárki számára látható.A puncit még otthon se mutogatjuk.


Én szégyenlős voltam már alsós koromba,anyu se jöhetett be ha fürödtem.Nem öltöztem àt előtte.


Sajnos az orvoson múlik mit akar elvégezni.Szűzeket többféleképpen vizsgálgat meg az orvos,szóval ha anyukàd kísér el akkor mivel beszélgetéssel indít az orvos csak utàna tér át a vizsgálatra vagy eleve várjon meg kint a váróba ha sorra kerültél vagy ha bemegy veled és beszélgetés lezajlott menjen ki vagy fkrduljon el,mert kellemetlen,intim vizsgálat is előfordulhat.



Lehet csak:

1.hasi ulrhanangot végez,

2.de nagykn fiatal szűzeket végbelen keresztül is megvizsgálhat(popsiba nyúlva tapint)

3.hüvelyen keresztül is megvizsgálhat van hogy arra kér hogy möhögj,közben a puncit nézi hogyan mozkg,vagy 1 vagy 2 ujjal óvatosan a hüvelyedbe nyúl,a másik kezével a hasad megnyomkodja és pici.pálcikával a hüvelyedbe nyúl,mi tát vesz(alul kell levetkőzni,nadrágot,bugyit le kell

venni,zokni fenmarad,ágyra ffekszel,lábaid lábtartókra teszed,jobb hosszabb felsőbe menni)

4,hüvelyi ultrahangot végezhet(vékony,hosszú csővet vezet a punciba és monitoron látja a méhet,petefészkeket)

5,lehet csak vérvételre küld.


Ha alul megvizsgált akkor alul feltözhetsz,de megkérhet hogy levedd a felsőd,hogy megnézze a melled jól fejlődik.Ez ritka.


De anyukád rendes nőgyógyászhoz is elvihet,női orvoshoz is,mert sok felnőtt nőgyógyász tinikkel is foglalkozik.


Majd írd meg mi volt

2017. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Keressetek nőt.
2017. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképpen női orvost keressetek!

Azért a férfiról, aki direkt a gyereklányok nemi szervére specializálódott nem éppen az egészség ami először eszembe jut...

2017. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Lehetetlen hogy csak férfi gyereknőgyógyász van a Heim Pálban!

Akkorra jelentkezz be amikor nő van ott!

2017. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Endokrinológust keress ezzel, ne nődokit. Ami a tüneteidet okozza, nem nőgyógyász hatàsköre. Ajànlom dr. Tobisch Borbàlàt a Mens Mentisben.
2017. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem muszáj a Heim Pálba menned!

Keressetek máshol női gyereknőorvost, férfihez azért talán mégsem az ideális!

2017. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Május 10-re kaptam időpontot a Heim Pálba. Azt mondta az orvos a telefonba, hogy normális, és valószínű azért van, mert nem iszok elég vizet. Tényleg keveset iszok, ami azt illeti. Mindegy, azt mondta, azért megvizsgál, hogy megnyugodjak, de ne féljek, mert sok lánynak így van és normálisnak mondható. És hogy az öt nap nem sok. Szóval most elkezdtem jógázni, futni, meg sokat inni. Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. :)

2017. ápr. 3. 15:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Te jó ég, ekkora hülyeséget rég hallottam. Tudtommal a menstruáció hormonfüggő, nem vízfüggő. Mondom, nem nődokira tartozik, hanem endokrinológusra.
2017. ápr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!