Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hormonális probléma...

Milyen hormonális probléma lehet, h 32 évesen atom zsíros a bőröm és a hajam is fél napot bír ki mosás után?

Figyelt kérdés

Több, mint 10 éven át szedtem fogamzásgátlót, fél éve hagytam abba.

Szóval már nem lehet az abbahagyás miatti összezavarodott állapot, ahhoz már sok idő telt el.

3 hónapig nem menstruáltam, azt betudom a gyógyszer abbahagyásának, de már az is beállt.

Mindig is problémás bőröm volt, még a gyógyszer alatt is zsíros és aknés volt az arcbőröm, de ez most nagyon durva. És lassan 33 éves vagyok.

Egy tini is sokkal normálisabban néz ki, már társaságba sem merek menni.

Elmegyek hamarosan háziorvoshoz, hogy küldjön el vhova.

De addig is hátha tudjátok, hogy ez melyik hormon milyen típusú problémája lehet.

Voltam már endokrinológusnál, de azt mondta, gyógyszer mellett hiába nézne hormonokat, abba kéne hagynom a gyógyszert hónapokra. Akkor ezt nem tudtam megtenni, de most ha már nem szedem, akkor megcsináltatnám a vizsgálatot.

Nagyon durva, hogy este hajat mosok, és másnap délelőtt munkahelyen már vállalhatatlanul zsíros a hajam is.

És ez alett a pár hónap alatt már 4-5 samponom volt, szóval arra sem foghatom.

Azelőtt heti 2x mostam hajat, és elég is volt, 3.-4. napon lett csak zsíros.


32/N



2017. ápr. 6. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Minel tobbet mosod a hajad annal hamarabb kezd el zsirosodni. A sampon mereg, meg a legbiobb samponok is. A hajmosasnak minel gyorsabbnak kell lennie es jo alaposan le kell obliteni eros zuhanysugar mellett. Alverde sampont hasznalj DMben lehet kapni.
2017. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Hülyeség hogy ha minél többet mosod a hajad annál jobban zsírosodik...

Kérdező menj el orvoshoz ő megmondja remélhetőleg hogy egyáltalán hormon problémád van-e. Lehet az étkezéseden kéne változtatni.

Addig használj kénes sampont.

2017. ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem hulyeseg, hogy ha minenl gyakrabban mosod a hajat annal hamarabb zsirosodik, tapasztalatbol mondom, nalam teljesen igy volt mindig is. De nalad kedves kerdezo, egeszen biztos, hogy valami mas oka van ennek a bor- es haj zsirosodasnak ilyen extrem modon. A kulonbozo vizsgalatok majd kideritik mi okozza.
2017. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fejbőrnek van egy természetes bevonata. A bőrünknek is van enyhén savas köpenye. Ez védelmet nyújt. A sok mosás károsítja, kiszárítja afejbőrt. Ezért még jobban elkezd zsírt zermelni.

Amúgy ahogyan a németek mondják;"Du bisst was du isst." Az vagy amit eszel. Ha zsíros, fűszeres kajákat eszel, attól is lehet zsíros a bőröd. Nekem akkor volt zsíros mindig a hajam, amikor sok folyadékot ittam, jártam heti 4x edzeni, leizzadtam. A sok izzadástól is lehet zsíros.

2021. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most látom hg 3 éves kérdés
2021. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!