Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betét vagy tampon?

Betét vagy tampon?

Figyelt kérdés

Sok felé megyek ...edzek és ugye ott van a suli is...egész nap kellemetlen ha megjön és érzem hogy folyik ...de igaz ki lehet bírni...Csak edzés közben nehezen...ezért abban az időben kicsit kevesebbet is járok el ...és akkor is "lájtos" edzést tartok ..

Sokszor gondolkoztam már tamponon...vannak barátnőim akik azt használnak...de ők se nem szüzek és edzeni se járnak...én Szűz vagyok ...(mellékesen..a Tampon tényleg át tudja szakítani a szűz hártyát?)

14L



2017. ápr. 19. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, aztán amelyik kényelmesebb. Iskolában az említett indokaid miatt jobb szerettem a tampont, de később átszoktam a betétre, mert úgy érzem a tampon nagyon szárítja a hüvelyt.

A szűzhártyán alapból van lyuk, nem a tamponnal fogod átszakítani.

2017. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

ezt a tampon elveszi a szüzességet dolgot 2017-ben már el kéne felejteni. Ha megd*gnak, akkor nem leszel szűz nem a tampon miatt.


Egyébként sokkal kényelmesebb a tampon(én a tampon+betét kombóra szavazok és akkor tuti biztonságban érzem magam).


Ha attól félnél nem tudsz kezet mosni stb, akkor vannak applikátoros tamponok is(tampax pl)

2017. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Én betétet használok, ha rendes bugyiba ragasztod és jól, plusz elég gyakran cseréled, nem folyik mellé. Én sajnos a tampont eleve nem használhatom, rosszul lettem tőle. Szerintem próbáld ki mindkettőt, és döntsd a saját véleményed szerint. Igen, áttudja szakítani a szűzhártyát, és szerintem amíg szűk vagy nem is kellemes érzés felnyomni.
2017. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szűzen is felraktam és semmi baja nem lett a szűzhártyának, mivel az egy eleve lyukas, rugalmas membrán. Tesin kézen álláskor nem túl kényelmes a betét. Én már csak azt használok, de ha sokat mozogsz, praktikusabb a tampon.
2017. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a tampon el tudja szakítani a szűzhártyát, de ettől még szűz maradsz, amíg nem szexelsz. Szerintem nyugodtan használj, a mini tampont megpróbálhatod. Legfeljebb nem megy fel, de mindenképpen próbáld meg.

20N

2017. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

en a tamponra szavazok, es ahogy mar irtak, valoban el kellene felejteni a szuzhartyas dolgot, mivel azon mar a szuzesseg elvesztese elott is van egy lyuk, amin a menzeszedet havonta tavozni tud, ill mar sporttal v maszturbalassal is joval hamarabb atszakadhat, mielott egy fiu betenne a peniszet oda.

nyugodtan hasznalj tampont, tapasztald ki a meretet, sokkal kenyelmesebb es praktikusabb, mint a betet.

2017. ápr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!