Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor beszéljek a lányommal a...

Mikor beszéljek a lányommal a menstruációról?

Figyelt kérdés

29 éves anyuka vagyok, a lányom 5 éves. Tudom, még korai, de már most gondolkozom rajta, mikor említsem majd meg neki a menstruációt.


Nekem ugyanis gyerekkorom egyik legrosszabb élménye, hogy anyukám SEMMIT nem mondott róla, nem is tudtam arról, hogy van ilyen (betétet, tampont se láttam otthon soha, el voltak dugva, így rákérdezni sem tudtam). Egyik reggel, 10 évesen kimentem pisilni, és egy nagy vérfolt volt a bugyimon... Gondolhatjátok, mennyire megijedtem, fogalmam se volt, mi az, azt hittem valami súlyos bajom van, biztos voltam benne, hogy kórházba fognak vinni, stb... El sem mertem rögtön mondani, fél napig véres bugyiban mászkáltam, rettegve, zsebkendőkkel tömködtem tele...


Anyukám később azt mondta, nem gondolta volna, hogy 10 évesen kezdem, ezért nem mondta...


Na én ezt szeretném mindenképpen elkerülni a lányomnál, szerintetek mikor beszéljek vele róla, hogy ő ne ijedjen meg?


2017. ápr. 29. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem kb 8-9 évesen már mesélt róla anyukám, hogy van ilyesmi dolog, aztán egy csomó mindent a suliban tudtam meg. Erről nem anyu tehetett, de az egyik osztálytársamnak 9 évesen jött meg.

Gyakorlatilag mire 12 évesen megjött, addigra már nem tudott meglepni a dolog.

Visszatérve a kérdésre, szerintem finoman be lehet már vezetni a dolgot 8-9 évesen, hisz tényleg ritka, hogy valakinek ilyenkor jön meg, viszont a kisebbeknek meg még élénk a fantáziája és egy 5 évest pl nagyon megijeszthet a téma.

2017. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyém 4. Tavaly rám nyitott és hát meglátta a cuccokat... Rémült arccal kérdezte, hogy miért vérzek, mi történt velem. Így jobbnak láttam nagy vonalakban elmondani mi ez. Nem lett sérült vagy hasonló, sőt utána elég sok mindent kérdezett. Korához képest elég sokat tud erről. Szerintem ezek még kibírható információk.
2017. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A helyedben már lassan lekezdeném a témát, mert elöfordul sokszor akár 8 évesen is az elsö menzesz, és te is tudod, milyen rossz, ha váratlanul éri.


Eleve sokkal jobb a "felvilágosítást" minél elöbb elkezdeni, de nem akciószerüen, hanem erröl a témáról is egész természetesen kell beszélni, persze a korának megfelelöen.

2017. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is 8-9 évesen már kezdd el felhozni a témát. De persze ahogy kérdezget a hogyan lesz a kisbaba témáról, ezt is belecsempészheted.

20N

2017. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!