Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj? Kérem segítsen...

Mi lehet a baj? Kérem segítsen, akinek volt hasonló vagy tudja, hogy mi lehet a probléma!

Figyelt kérdés

Amióta elmúlt az utolsó mensim nagyon sok pattanás lett az arcomon,de még ott is ahol eddig egyáltalán nem volt (homlok). Semmiben nem változtattam,ugyanazt eszem és ugyanannyit amennyit eddig is. Fogalmam sincs,hogy miért lehet ez és nagyon aggódom. Mit próbál jelezni a szervezetem? Esetleg vitaminhiány ,vagy mi más lehet?

(Nem tudom,hogy ez számít-e,de azt még hozzátenném,hogy az utolsó mensikor nagyon véreztem.)



2017. máj. 5. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Hormonok...

Amit tudsz tenni, hogy elkezdesz fogamzásgátlot szedni.

Ès minden pattanás elleni csodaszert kiprobálsz.

2017. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én megértem,hogy a hormonok,de már 21 éves vagyok :(
2017. máj. 5. 12:02
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
2017. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vagy 21, a hormonok változása nemcsak a tiniket érinti, minden mensi előtt változásokon megy keresztül a szervezet.

Ha nagyon fájdalmas a menstruáció és nagyon sok a vér, akkor az utalhat valamilyen problémára, pl. ciszta, mióma, endometriózis. Ezek általában csökkent progeszteron szinttel és megnövekedett ösztrogén szinttel járnak, így ez okozhat túlzott pattanásosodást is.

2017. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
általában nagyon fájdalmas és a vér is nagyon sok,de a nőgyógyászom semmi problémát nem talált
2017. máj. 5. 12:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5: UH-os vizsgálat is volt?

És mennyire fáj? Csak kellemetlen és tudsz mindent csinálni, hat a gyógyszer?

Nekem volt ilyen és akkor volt, hogy az ágyból nem tudtam kikelni, és hiába vettem be fájdalomcsillapítót. Ha neked is ennyire durva, akkor érdemes másik orvoshoz is elmenni.

2017. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,volt UH vizsgálat is. Régebben még ennél is jobban fájt. Konkrétan a földön fetrengtem a fájdalomtól. Még a mai napig nagyon fájdalmas szokott lenni,de ha időben beveszem a gyógyszer akkor kibírható.
2017. máj. 5. 12:35
 8/10 A kérdező kommentje:
a fogamzásgátlótól jobb lenne? és mi a véleményetek a tőzegáfonya kapszuláról?
2017. máj. 5. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szedtem fogamzásgátlót, akkor nem fájt és kevesebb volt a vér is. Viszont a hormonjaim nagyon megbolondultak és valószínűleg a sokáig szedett fogamzásgátló miatt lettek az abbahagyása után cisztáim. Szóval ha újrakezdhetném, akkor sose szednék, inkább járnék orvoshoz, hogy kiderüljön, hogy mi a baj. Mert az tuti nem normális, ha annyira fáj, hogy a földön fetreng az ember.
2017. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát szerintem az én hormonjaim már így is eléggé meg vannak bolondulva. Én sem tartom normálisnak ezt az erős fájdalmat+ vérzést,é azt sem,hogy egyik hónapban egy pattanás sincs az arcomon,a másikban meg mindenhol olyan vagyok. Ráadásul olyan gyorsan zsírosodik az arcom,hajam,hogy az valami hihetetlen.
2017. máj. 5. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!