Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség kellene a leletem...

Segítség kellene a leletem értelmezéséhez, barátomat is kezelni kellene, orvos nem volt együttműködő, mi a bajom mégis?

Figyelt kérdés

Bocsánat kicsit hosszú,de fontos.


A citológiai leletemet nem rég kaptam kézhez egy nőgyógyászati kenetvizsgálat után. Az orvos nekem annyit mondott,hogy hüvelyfertőzésem van. Felírt 14 db-os kúpot ami a gombát és a baktériumot is elpusztítja,plusz utána még Lactofeel kúpot is kell szednem.

Kérdeztem az orvost (elég flegma volt,nem magán úton mentem ugye) hogy a barátomat kezelni kell-e,azt mondta hogy csak a kezelés alatt nem szabad együtt lenni,de ha neki nincs tünete akkor nem. Még mondta,hogy szerencsére nincs rákos sejt, nade annyi minden van még beixelve.


Tehát!! A leletemet ezek vannak x-elve: Gardnerella, metaplasia, para és hyperkeratosis.


A gardnerellát megnéztem, ezt írják: "gardnerella szexuális úton terjedő betegség. A nők úgy kaphatják el, ha fertőzött férfival közösülnek, akinek a húgycsövében telepednek meg a baktériumok."

Most akkor mi van? Mégis kéne őt kezelni és megvizsgálni? Miért nem lehet már normálisan elmondani a betegnek hogy mi a helyzet? :( Olyan szomorú és ideges vagyok emiatt. Barátomnál milyen kenetvizsgálat zajlana?



2017. máj. 15. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kellene bizony!

Engem 8 hónapig "kezeltek" a nőgyógyászok - többes szám, mert 3 havonta újhoz mentem mivel semmit nem kezeltek ki!

Ezután a fertőzés átterjedt a húgyhólyagomra, így kerültem az urológiára, ahol azzal fogadtak, hogy a nőgyógyászok nem orvosok, mi majd meggyógyítjuk.

1 nap alatt kikezeltek.

Urológushoz menjetek együtt, vagy a bőrgyógyászatra.

Erre a 2 területre tartozik a nemi fertőzés, nem a nőgyógyászatra!

2017. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Még valami!

Ha van más partner is a képben, akkor vele/velük együtt menjetek! Mert ő(k) is fertőzött(ek)!

2017. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Még valami.

"Miért nem lehet már normálisan elmondani a betegnek hogy mi a helyzet? :("


1. Azért, mert az az érdeke, hogy beteg maradjál.

2. Azért, mert az országban a paternalista orvoslás a kötelező, tehát nem szabad informálni a beteget. Ezzel ellentétesek a betegjogok, de akkor is ez a szokás.

fordulhatsz betegjogi képviselőhöz, hogy hazudott neked az orvos az állapotodat illetően és elősegítette az újrafertőzésedet, de nem lesz semmi következménye, ezek mind kimossák egymást a legnagyobb szarból is,a bíróságon.

2017. máj. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Ja, van egy ötletem. Menj vissza és kérdezz rá, de ezúttal rögzítsd, vedd fel, amit mond.

Az már ér valamit a bíróságon.

2017. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltam régebben urológusnál és ott folyton antibiotikummal kezeltek aminek eredménye az állandó gombás fertőzés a hüvelyemben,meg a húgyhólyagomban.Sajnos arról is rossz a tapasztalatom. 5x tükröztek. Nem is tudom már mit csináljak.
2017. máj. 15. 08:50
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Hát akkor másik urológus, vagy bőrgyógyászat inkább.

De mondjuk én nem lennék olyan PASIval - mert ez csak pasi -, akinek az intim higiéniája meg az őszintesége és az egészséged ennyit számít!

Megbetegített téged!

2017. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már 2 éve együtt vagyunk, előtte egy évig nem is volt barátnője,nem kicsapongó típus amúgy. Meg szinte mindig együtt vagyunk, nem is tudna mikor. Nem értem hogy miért kell most őt feltétlenül bántani. Lehet hogy évekig benne lapult,vagy nem tudom, csak mivel férfiaknál nincs tünet honnan tudta volna hogy ő fertőzött?
2017. máj. 15. 09:10
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

7: Nőknél is az esetek többségében tünetmentes, csakhogy járunk szűrésre, éppen ezért, ha szexuális életet élünk - magunk és a partnerünk miatt is!

Az hozzátartozik az intim higiénéhez, hogy az ember jár szűrésre, ha nemi életet él, különösen partnercserekor ajánlott/kötelező a szűrés.

Azzal, hogy felnőtt férfiként valaki szexuális életet él és 3 éve nem volt szűrésen, miközben partnert is cserélt, előttem elásta magát férfiként, társként, szexuális vonzerőben, mindenhogy.

2017. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy bakteriális meg gombás dolog nem csak szexuális úton terjedhet. Lhet a wcbe uszodába stb összeszedni. Kéne a barátodat is kezelni igen. Bőr és nemibeteg gondozóba menjen el mutassa meg, hogy neked ez van így valószínű neki is. Nekem a nődokim alapjába ír fel tablettát a partneremnek is ha beteg vagyok.
2017. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Sajnos a férfiak nagyon lazán kezelik ezt,nem csak saját tapasztalat, barátnők,ismerősök is mondták már. Még az óvszert is utálják,nem használják,lelankadnak. Nekem is elegem van ebből. Én nem cserélgetek partnereket, a mostani 2 éves kapcsolat előtt volt egy 5 éves és még úgyis mindig óvszerrel csináltuk. Szóval nem lehet rám mondani hogy váltogatok partnereket.
2017. máj. 15. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!