Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fertőző nemi betegség végleges...

Fertőző nemi betegség végleges kiírtása?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Voltam dokinál és megállapította, hogy trichonomas nevű dolog támadott meg, és a páromnak is sikerült továbbadni.

A doki írt fel gyógyszert mindkettőnknek. De azt is mondta, hogy ez a dolog nedves környezetben képes életben maradni ezért a törülközőket is távolítsuk el.


A dokinál annyira zavarban voltam hogy nem kérdeztem tőle, de azóta jutott eszembe, hogy akkor valószínűleg akár a fehérneműkön is ott maradhat, vagy a mosógépben.

Mit kellene tennem? Cseréljem le az összes fehérneműm is?

Amit szívesen megtennék, csak pénzben nem állok úgy. Vagy talán a fehérneműn nem marad életben a kórokozó, és mosás után eltűnik? Ill a mosógépet hogy tudom fertőtleníteni?


Elnézést, ha hülyén fogalmaztam, de nagyon szeretnék ettől megszabadulni, mert szörnyű fertőzés. Csak nem vagyok benne biztos, hogy hol tud megtelepedni, ill mik a szükséges teendők, hogy a környezetemből is ki tudjam írtani.



2017. máj. 19. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A mosószeres mosás szerintem (!) már elég a ruháknak.


Első lépésben érdemes a párkapcsolatban résztvevők számát 2re redukálni. Így megelőzhető az új kórokozó bejuttatása a kapcsolatba. Más néven, ha nem lép félre egyik fél sem, akkor szinte lehetetlen egy ilyen (vagy hasonló nemi jellegű) betegség megjelenése.

2017. máj. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A barátom szerint túlreagálom. Azt mondja ha ez a dolog képes megélni a mosógépben is, akkor ő bevállalja hogy hordozza.

Csak én nagyon félek, mert már nagyon rég fertőzött vagyok. És igen elmentem dokihoz többször is, csak eddig olyan országban éltem, ahol a doki kb annyit értett hozzá mint én, és minden hülyeséggel félrekezelt. Már olyat is mondott, hogy mentális bajom van ami befolyásolja a testem,és ebben ő nem tud segíteni.

Nagyon kellemetlen volt évekig ezzel élni. És most, hogy végre egy normális orvos látott, így bízom abban, hogy ő jó kezelést írt fel, de mostmár tényleg, nagyon meg akarok ettől szabadulni. Nem gondoltam, hogy ez ennyire fertőző.

2017. máj. 19. 08:55
 3/4 anonim ***** válasza:
90 fokon mossad őket és vasaljad, így tuti nem kell lecserélni.
2017. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. máj. 19. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!