Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 7 éve depressziós vagyok?...

7 éve depressziós vagyok? Hogy legyen újra boldog mint régen? Tudtok végleges megoldást?

Figyelt kérdés

Minden rossz úgy ahogy most van, utoljára általános suli nyolcadik osztályban voltam tökéletesen boldog. Az a gond hogy a 7 év alatt sokat javultam de még mindig depis vagyok. Semmi se tesz boldoggá fél órát nem tudtam játszani a számítógépen mert folyton agyalok, a saját félelmeimet kreálom meg. Például azért nem merek sokat gépezni mert félek hogy kimaradok az életből, folyton arra gondolok hogy mások odakint boldogok én meg punyadok és elmegy felettem az idő meg stb. Sajnos van szorongásom is.

Ha a depresszió lelki eredetű, akkor lehetséges hogy semmilyen gyógyszer nem segít rajta csak a pszihoterápia? Kérlek segítsetek!

az évek alatt sokat változtam, nem vagyok otthon üllős sem kocka sem. Pszihiáterhez azért nem járok mert a gyógyszerektől van hogy csak rosszabb leszek főleg ha leállok velük. És sok volt a mellékhatás is. Gyógyteát is iszok és vitaminokat is szedek de valahogy még se a régi semmi se.



2015. jún. 7. 21:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Orbánc-citromfű teát főztem az előbb.
2015. jún. 7. 21:35
 2/6 A kérdező kommentje:
Azóta vagyok ismét rosszul mióta egyszer kipróbáltam a kristály 2014 szeptemberben. Haverok rávettek. De megbántam azóta. Amúgy tökélesen kerülök minden káros szenvedélyt nem iszok és nem dohányzok.
2015. jún. 7. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:

nem feltetlen kapsz gyogyszert pszichologustol..

en sem kapok pedig mar 5 eve jarok:)

Abban az esetben lehet irnanak fel valamit ha mondjuk bezarnak a pszichiatriara..szerintem keress fel egy orvost! jot tesz:)

2015. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az évek alatt többször álltam kezelést alatt. Akkor a gyógyszer az egyetlen megoldás? Rengeteg új dologra rájöttem, az agyam nem termel elég szerotonint. És ez kéne valahogy természetes módszerrel felnyomni.
2015. jún. 7. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell olyan komolyan venni az életet, ha gépezni van kedved akkor csináld azt, ha jól érzed magadat tőle, akkor az nem időpazarlás(persze csak ha teljesíted a kötelességeidet is mellette). Meg kell értened hogy az hogy az mások odakinn boldogok, csak egy kép a fejedben. Csináld azt amihez kedved van, amit jónak látsz. Én személy szerint nem hiszem hogy a gyógyszer megoldás, inkább egy barátra lenne szükséged akivel őszintén tudsz beszélgetni ezekről. Ha ilyen nincs kéznél, akkor a pszichoterápia is egy jó opció.
2015. jún. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdjél el edzeni, hétfő szerda péntek, kis sorozatú fekvőtámasz, felülés, guggolás. Mellé kardio, hosszabb séták esetleg később futás. Tapasztalatból mondom, ez kihoz a depresszióból.
2021. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!