Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vs betét?

Tampon vs betét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11/L vagyok, és nem sokára valószínűleg megjön a menstruációm. Lenne néhány kérdésem.

1. Tampont vagy betétet használtok?

2. Mik az ellenérveitek a másik ,,eszközről"?

3. Ha tampont használtok, akkor mióta használjátok azt?

Légyszi írjátok oda hány évesek vagytok.



2017. máj. 21. 15:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Még nem jött meg, de úgy látom, hogy sokan jobban szeretik a tampont. Eleinte biztosan betétet használok majd, de majd megpróbálkozom majd a tamponnal is.
2017. máj. 21. 22:45
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

"A doktor/doktornő pedig mondta, hogy a tampon egészségügyi okokból rossz, mert aminek ki kell jönnie, annak ki kell."

Miért, szerinted a tamponnál nem jön ki? Ott is kijön, csak a tampont helyben még a hüvelyben felszívja a vért, míg a betétnél meg a hüvelyen kívül szívja fel a betét. De aminek ki kell jönni onnan, ahonnan indul ez a vérzés, az kijön, annak nem gátja a tampon.:)

2017. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

"aminek ki kell jönnie, annak ki kell"


Kijön az, a tampon nem nyomja vissza a testedbe a vért, hanem a hüvelyed elején - közepén (ameddig feltolod, ugye) magába szívja, amit maximum 6 óra múlva eltávolítasz magadból.

2017. máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem 11 évesen jött meg. Most 21 vagyok. Ajánlom, hogy legyen nálad betét az iskolában, mert nekem ott jött meg, és eléggé váratlanul ért.

1. Mindkettőt használom, itthon és éjszaka legtöbbször betétet, ha elmegyek itthonról vagy sportolok akkor tampont.

2. A betét kicsit kényelmetlen tud lenni, még ennyi idő után is félek attól hogy átlátszik, pedig egy rendes farmeren nem látszik át. :D Ezenkívül a betét főleg mozgás közben sokkal gyorsabban át tud ázni.

Tamponnal kapcsolatos ellenérvem maximum annyi, hogy 4-5 óránként el kell jutni a mosdóba cserélni, és az nem túl egészséges ha nincs lehetőség kezet mosni előtte.

3. 15 éves koromban próbáltam először ob-t, aztán áttértem a tampax pearl-re, ami szerintem nagyon kényelmes applikátoros tampon.

2017. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!