Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány csomag betétet használtok...

Hány csomag betétet használtok el egy menstruáció alatt?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy hány csomag az "átlag" a nőknél. 12 éves vagyok és most jött meg először. Még eléggé tapasztalatlan vagyok. Szóval... Meg esetleg pár infót a menzeszről.

Előre is köszönöm! :)



2017. jún. 22. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem használok el egy teljes csomagot, bár az első néhány menstruációm jóval erőteljesebb volt, mint most van.

Azt tudnám tanácsolni, hogy maradj is a betétnél - jól teszed, hogy azt használod, mert egészségesebb, mint a tampon. Ja, és érdemes többször is cserélni egy nap a betétet.


21/L

2017. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Napi 2 db. Egy ciklusban így kb 10 db-ot, az egy kis csomag.
2017. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Az attól függ mekkora a csomag. 10 darabosat szoktam venni, de nem fogy el mindig. Ez múlhat azon hogy hány napig van meg, milyen erős, és hány óránként cseréled. Ne izgulj ha mondjuk az elején még elmegy 20 darab. Előbb utóbb ráérzel majd.
2017. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Még ne használj tampont, majd ha idősebb leszel. Tisztálkodni nyugodtan lehet, sőt kell is. (Ezt csak azért írtam, mert én meg voltam róla győződve, hogy nem érheti víz ilyenkor.... nagyon összekevertem a ne menj fürdeni dologgal...).

Ha lány osztálytársak meglátják a betétet, ne legyél zavarban, ők is fognak előbb utóbb használni (gyakori kérdés itt, hogy jaj de ciki, meglátták ahogy viszem a vécébe cserélni).

2017. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
Az előttem válaszolok mindent leírtak nagyjából . Én arra írnék neked, hogy a suliba hogyan cserélje észrevétlenül. Vannak ezek a tasakos zsepik attól függ hogy mennyire van tele 1/2/3 betétet bele hajtogatod de szigorúan a szarnyasat. Ilyenből nem árt 2-3 darabot tárolni a táskában. És a zsepik köze rakják a bérleteket ne az egyik szélebe. Ajánlom ehhez a módszerhez az oldal nyitos tasakos zsepik. Vagy ha nem hajtogatod csavarják vagy ahogy éppen belefér. Ez nem feltűnő mert mindenki visz zsepit pisilni. Én már nem betétet használok hanem támpont de kipróbáltam mindkettőnél. Vagy ha esetleg van nektek olyan hogy tisztasági csomag, abba szappan wc papír/ zsepi meg a szokásosnak és oda bele rejteni.
2017. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
első napokban többet használok, nem számolom, de szerintem először 4-et, aztán egyre csökken. kb 12 betét szerintem ami egy alkalommal elfogy, tehát egy átlagos csomag.
2017. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Nyugodtan használhatsz tampont is, nem kell ennyire félni tole. Nem értem, az előző válaszolók miért beszélnek le róla ennyire. Nem egészségtelen a tampon sem, ha megfelelő időközönként cseréled.


Én gyerekként kb naponta 3 szárnyas betétet használtam el. A menstruációm kb 5 napig tartott. Most tampont használok, abból egy nap elmegy 3-4 db, plusz napi egy szárnyas betét. Most a mensim csak 3-4 napig tart.


20N

2017. jún. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

20 évesen az előző válaszoló is gyerek még.

igen, a tampon nem jó dolog. nem jó mesterséges anyagokat a testbe tenni. de nyugodtan googlizz rá.

2017. jún. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Utolso akkor gumival.se szexelj meg ne szedj fogibogyot mert az os idegen.anyag.


SEMMI bajod nem lesz a tampontól, ha normálisan cseréled.

2017. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Akkor ne is szexelj, ha semmit nem jo bedugni oda. Nem lesz bajod a tampontól...
2017. jún. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!