Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány csomag betétet használtok...

Hány csomag betétet használtok el egy menstruáció alatt?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy hány csomag az "átlag" a nőknél. 12 éves vagyok és most jött meg először. Még eléggé tapasztalatlan vagyok. Szóval... Meg esetleg pár infót a menzeszről.

Előre is köszönöm! :)



2017. jún. 22. 21:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

A legnagyobb csomagot szoktuk venni, szóval az nem fogy el egyhamar:D Amúgy egy menstruáció alkalmával én 2-3 éjszakait fogyasztok és átlagosan napi 3 simát. Az fontos, hogy nem csak akkor kell cserélni, ha "megtelik", hanem pár óránként. Persze nem lesz világvége, ha egyszer nem cseréled ki és egy egész napig egy van bent, de jobb viszonylag rendszeresen cserélni. De érezni is fogod, hogy mikor kell cserélni, szóval ne stresszelj erre rá:)

Szívesen mondok(unk) több infőt, de egyszerűbb ha kérdezel, mert nem tudjuk mit nem tudsz.

2017. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Sokat segítettetek!

Köszönöm :)

2017. jún. 23. 14:14
 13/19 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy ilyenkor nem szabad kád vízbe ülni. Igaz?
2017. jún. 23. 14:25
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zavar a vér, akkor szabad. :D Vérbőséget okoz, szóval nem ajánlott.
2017. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem csak azért nem ajánlott, hanem azért se, mert ilyenkor könnyebb elkapni mindenféle fertőzést, a kádat meg nem biztos hogy tudod olyan szinten fertőtleníteni hogy lenullázd a lehetőséget. A zuhanyban meg nincs ilyen gond. Szóval ha ki tudod bírni, hogy ne fürödj pár napig, akkor tedd meg, ha nem, akkor se lesz valószínűleg semmi bajod, csak sokat kell takarítanod előtte meg utána is:D
2017. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2017. jún. 23. 21:47
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy a sulis betét cserét miért pontot tartok le. Ez sok lánynak "gondot" okoz hogyan vigye ki észrevétlenül. Mivel fiatal és nincsen tapasztalata suliba meg majd szeptembertől megy újra esetleg táborokba is megy a nyáron hasznos tanács volt. És a tamponra annyit, hogy használj azt amit biztonságosnak és kényelmesnek érzed. Én az elején betéteznem mostmár ha megyek valahova akkor talpon amúgy meg otthon mindig betét, ha nagyon megvan akkor 1 Mini talpon és betét kombo éjszakára. És nem tudom mennyi darabra a mennyiség ami fogy a betétben öl és a támpontot. Attól függ mikor mennyit vagyok otthon. Ma például egész nap nem mentem sehova és a 2-3. nap nekem a legerősebbnek. Ma tényleg nagyon extrém én megvolt/ van így most járok durván a 7.nel. Soknak tűnhet kívülről de igazából én nem várom meg míg tele legyen totál, olyan közepesen ha megtelik cserélek. Támpontot max napi 3-át szoktam suli időben mikor edzésre is megyek amúgy a a normálisan verzos napja ikon használok maximum 5ot ha otthon vagyok, nem bírom ha Veres a betét meg olyan kellemetlen érzés. Legalább a legkisebb csomagot el használom amúgy mindig a legnagyobbol veszek. Na ez hosszú lett de remelem használ.
2017. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
8 napos a menszim 12 éves korom óta. Az első 5 napban átlag óránként cserélem, éjjel 1x. Libresse -t használok nappalra a nagyot,éjjelre az éjszakait. A 6. naptól,ha kezd csökkenni,átváltok a Libresse normalra. Sajna nekem nagyon erős, és a szülés sem segített rajta sokat. Ez van....
2017. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%

Igazából minden wc használatkor cserélni kell(ene),mivel a levegővel érintkezve a vér bomlani kezd,és nagyon büdös tud lenni.

Most,mikor kánikula volt,egy órát alig bírt 1-1 ki...

Meg milyen már,hogy visszahúzod a bugyidat a véres betéttel...undi.

2017. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!