Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eszméletlenül fáj a hasam,...

Eszméletlenül fáj a hasam, ilyenkor már nincs nálunk háziorvos, esetleg valami tanács?

Figyelt kérdés

Ma van a menstruációm utolsó napja, de ilyenkor már nem szokott hasfájással járni nálam, ill. egészen máshol fáj; a köldökömmel nagyjából egy vonalban érzem a görcsös fájdalmat, úgy tudom ez béllel kapcsolatos megbetegedésre utal. Az utóbbi pár napban össze-vissza ettem mindent (értsd. sokat is és egészségtelen dolgokat pl. délben még egy jó nagy adag tortát, 2-kor chipset, kicsit később megint tortát, aztán gabonapelyhet, meg bundás kenyeret.. csoda, hogy nem hánytam ki. Nem ehhez van hozzászokva a szervezetem, általában egészségesen étkezem, cukor nélkül, csak tk. lisztek, stb) Két napja nem is volt székletem, elég puffadt meg kemény volt a hasam. Ma voltam azóta először wc-n, ma már másodjára. Híg, sötét és büdi volt a székletem. De még midig rettenetesen fáj, ellenben nem folyamatosan. Elkezd fájni a semmiből, aztán egy 10 perc múlva elmúlik. De olyankor annyira fáj, hogy csak összekuporodva fekszem az ágyon. Vettem be algopyrin-nospa kombót, ill. probiotikumot tettem a vizembe (normaflore). Van itthon hashajtó teakeverék, hátha az még segít. Esetleg tudtok valami tanácsot adni, mit tehetnék még? Elképzelhető hogy az össze-vissza zabálástól következett ez be? Nagyon szépen köszönöm előre is annak, aki értelmes válasszal tud szolgálni!


18/L


2017. jún. 23. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az összevissza evéstől van, illetve a beszedett gyógyszerek is rásegíthetnek. A legjobb az lenne, ha csak (mézes vagy natúr) gyógyteákat innál, amíg nem leszel jobban. Kamilla, borsmenta, gyömbér, citromfű segíthet. A görcsök ellen jót tesz a meleg vizes fürdő vagy borogatás (pl. meleg vizes törölközővel). Esetleg próbálj meg aludni.
2017. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Meleg vizes palack a görcsöket. Én a helyedben zöldséget gyümölcsöt ennek sok víz meg tea és a normaflor nem használ nem is árt.
2017. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igyál borsosmenta teát és ma koplalj, csak igyál sok folyadékot, hasmenéssel sokszor együtt járnak erős hasi görcsök. Most ne vegyél még be székletfogót, menjen ki aminek kell.

Persze ha nem múlnak a hasi görcsök és rosszabbul érzed magad, akkor ügyeletes orvos is van.

2017. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2017. jún. 23. 14:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha valakinek esetleg hasznos lenne: a hasfájásom másnapra szerencsére elmúlt, a haspuffadás viszont azóta is fenn áll (persze jóval lejjebb ment) . Sok-sok kamilla és zöld teát ittam (min. 3l), igyekeztem diétás ételeken élni, abból is minél kevesebbet, hogy a pocakom az emésztés helyett a gyógyulásra tudjon koncentrálni.
2017. jún. 28. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!