Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan mulaszthatnám el az...

Hogyan mulaszthatnám el az állandóan visszatérő gombás fertőzést?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök hüvelygombával és sajnos vesztésre állok. Pedig mindent elkövetek annak érdekében hogy ne legyen. Betartok minden higiéniás szabályt, intim mosakodót használok. Nem hordok műszálas fehérneműt, tangát is nagyon ritkán. A fürdőket, uszodákat messziről kerülöm. A páromat is mindig kezelik, ő sem fertőzhet vissza. Leszoktam a tamponhasználatról, sőt még fogamzásgátlót is váltottam. El vagyok keseredve, nem akarom így leélni az életemet. Tud valaki valami jó tippet?
2008. okt. 17. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Cickafarokfű tea fogyasztását érdemes megpróbálni (napi 2 bögre), ill. a kádba is szoktak rakni ilyen teából, pontos leírást szerintem neten találsz hozzá. Az egyik ismerősöm is így szabadult meg a gombájától.
2008. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
csak vaktában lövöldözök, de érdemes mindent megpróbálni:a természetes gyógymódok néha sokkal hatékonyabbak olyan embereknél, ahol nem vált be más!ezenkívül még érdemes megpróbálni a mosószer-öblítő váltást, és az étkezésre!egyes gombák számára kitűnő flóra alakul ki a hüvelyben, azért szaporodnak el.közhely, de sok zöldség, gyümölcs!kerülendő szerintem a tejtermékek túlzott és a tészták fogyasztása.
2008. okt. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küzködöm, már én is elkeseredtem, hogy mindig ez lesz és hogy majd gyerekem sem lehet a sok gombától.Mikor utólag kezeltek, akor a doki írt fel nekem kúpot meg hüvelyöblítést, egy hónapja szerencsére nem jött elő :)


Találsz a dm-ben Colpo-Cleaner hüvelyöblítőt és veszel mellé tejsavas pezsgőtablettát (ez együtt 2000Ft körül van,de az irrigátort még fel tudod használni, tabi is 20db van). Nekem a doki azt mondta, hogy mivel hajlamos vagyok a hüvelygombára,ezért akkor használjam amikor bő folyásom van, neekm ez a 19-20,napon szokott lenni, és akkor 5napig használni kell, napi 2 vagy 3szor.


Remélem neked is beválik. Jobbulást!

2008. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A colpo cleaner-t kipróbáltam már, de nekem nemhogy nem segített, hanem még viszketést is kaptam tőle:( Odafigyelek az étkezésre is, sok zöldséget, gyümölcsöt eszem és a cukrot szinte teljesen mellőztem. Arra gondoltam, hogy el fogok menni természetgyógyászhoz, mert az orvos által felírt kúpok, krémek nem használnak.
2008. okt. 18. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, a termeszetgyogyasz jo otlet! en ismerek olyat, akinek a haja is hullani kezdett, es a menstruacioja is szinte teljesen megszunt. sem haziorvos, sem nogyogyasz...mondjuk a magyar orvosok mostanaban...na mindegy, senki nem talalt nala semmit, vegul kiderult, h a korabban szedett antibiotikumok miatt kipusztult a termeszetes bakteriumflora, igy elszaporodott a gomba. a termeszetgyogyasz irt fel neki kulonleges es szigoru dietat, es gyogyszereket, es egy ev utan, ugy nez ki, h mostmar teljesen rendben van! szerencsere :)
2008. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!