Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kell tudnom az ultrahangoz...

Mit kell tudnom az ultrahangozásról első alkalommal?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és nagyon nem szerettem volna nőgyógyászhoz menni 18 éves koromig. De amikor megvan a menzeszem sokszor hányni szoktam, van hogy akár a 3. napon is órákig úgy görcsölök, hogy felállni nem bírok csak sírva kúszni. Anyukám azt mondta elvisz nőgyógyászhoz és az ultrahanggal megnézik a petefészkem a hasamon keresztül. Csak szeretném tudni hogy tényleg ennyit csinálnak csak, hogy megnézik vagy majd odalentről is megakarják nézni a "bájaim" ? Mert hallottam hogy van olyan ultrahangos dolog is amit felnyomnak a hüvelybe, de ilyen korban gondolom még nem szabad. Nagyon szégyenlős vagyok és nem vagyok erre még felkészülve.

2017. júl. 2. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem fognak neked hüvelyi UH-t csinálni, ha még szűz vagy.

A hasi UH lényege, hogy felfekszel az asztalra, tesznek gélt a hasadra és az UH vizsgálófejet odateszi a hasadhoz, és a monitoron látszódik majd minden. Nem ártalmas, nem fájdalmas. Fontos, hogy tele legyen a húgyhólyagod, ne igyál előtte szénsavasat és éhgyomorra menj.

2017. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Te hasi ultrahangon veszel majd részt, nem hüvelyin. Szóval semmi gond nem lesz. Csak szétkennek egy kis zselét a hasadon, és végigtolják rajta a műszert.

20N

2017. júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. júl. 2. 19:55
 4/10 anonim válasza:
Szia,nem akarlak megsérteni,de én ma megyek nőgyogyászhoz és 14 éves vagyok.Egy hónapot késett,most pedig 3 hete és 4 napja nem áll el.És én le kell vetközek és a hüvelyen keresztül néznek,szűz vagyok,de a doki ezt mondta,és férfi is a doki.Na szóval érted elégé gáz lesz.Hol élsz?
2017. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló, a te folyamatos vérzésed elég nagy baj, ilyenkor megnéznek hüvelyen át is mert ez kóros. A kérdező baja nem ennyire súlyos, őt ha nem muszáj nem fogják hüvelyen keresztül :)
2017. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szinte 100% hogy hüvelyi UH-t fognak csinálni nálad! Esetleges cisztát keresnek majd.

Javaslom, hogy tini, vagy gyerek nőgyógyászatra menj, ott azért kiméletesebbek és valószínűleg női orvos lesz.

2017. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es miért nem keresel női orvost?

A korodban pláne hogy gyerek nőgyógyászatra mennék!

2017. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
6 és 7,tudom ez furcsán hangzik,de amiért a doki férfi attól úgyanúgy jó orvos.Szeredába nincs tini-,gyerek nő doki.
2017. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Remélem nekem azért ilyen drasztikus dolgot nem fognak csinálni. Én tényleg csak annyit akarok tudni, hogy rendben vannak-e a petefészkeim.
2017. júl. 4. 21:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Hüvelyi UH lesz, nagy valószínűséggel.
2017. júl. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!