Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak hogy megjöjjön?

Mit csináljak hogy megjöjjön?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 2 éve van meg. Kb. 8 hónapja pontosan jött meg, de most késik. Terhes nem lehetek!!

Tűrném hogy késik, mivel ilyenkor szokott még rendszertelenség lenni, de viszont jövő héten megyünk tengerpartra és nem lenne olyan jó csak nézni a vizet.

Tampon ki van zárva!

Normális válszokat szeretnék!

Köszi



2017. júl. 10. 10:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy a tampon erre való! De legyetek oly kedvesek hogy értsétek meg ,hogy nem ott szeretném először kipróbálni.

1) nem családdal leszek

2) a betétben is valamire érzékwny vagyok és nagyon kipattog tőle annak a környékén, nem a nyaraláson szeretném ezt megtapasztalni a tamponnal

2017. júl. 10. 12:15
 12/26 anonim ***** válasza:

A tampon nem okoz érzékenységet. Amúgy a betét esetében érdemes lenne más fajtára váltani, ha kipattogsz tőle.

20N

2017. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem magától a betéttől pattogsz ki, hanem attól, hogy meleg van, amúgy is izzadsz, és még egész nap a betéten is ülsz...
2017. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ez nem csak most van így! Sajnos ez akkor is így volt, mikor nem volt melegem!
2017. júl. 10. 17:35
 15/26 anonim ***** válasza:
És kipróbáltál másik márkát?
2017. júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a mosható betétet. Attól 100%, hogy nem fogsz kipattogni. :) Az eredeti kérdésedhez, szerintem mindannyian megértünk, hogy idegenkedsz a tampontól. Első használat előtt mind tartunk tőle egy kicsit. Melyik márkát válasszam? Melyik méretet? tuti jól raktam fel? És ez tényleg ott marad? Biztosan nem csúszik ki? Nem folyik mellé? Nem ázik át? Uramisten, biztosan mindenki engem néz, milyen béna vagyok. És mi lesz a szűzhártyámmal? Nem bántja? Hidd el, ezek a kérdések minden kezdő tamponhasználót gyötörnek. Megértjük a problémádat, de sajna, ha menstruáció alatt szeretnél pancsolni, akkor vagy tampont, vagy intimkelyhet használsz. A tamponban anyukád valószínűleg tud segíteni. Vagy egy tapasztaltabb barátnőd. Az intimkehely még nincs annyira köztudatban, viszonylag új dolog, de hátha a barátnőid közül ismeri valaki. Az idegenkedésed ellenére azt javaslom, hogy legyen nálad egy doboz tampon. Ha mégis rászánod magad. ;) Jó utat.
2017. júl. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
0%
A barátnőmnek tavaly tábor alatt jött volna meg, ezért rengeteg citromlevet meg citromos vizet ivott minden ital helyett. A gyomra bírta, nem lett savas, és ezzel igazábol ő késleltette. 12/l
2017. júl. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Utolsó. Igazából ez egy nagy baromság. :D A citromlé nincs hatással a hormonrendszerre...
2017. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%

Én is nagyon féltem a tampontól. Nem akartam kipróbálni, undinak találtam, de mi is nyaralni voltunk, úgyhogy muszáj volt.

Egy kis bátorítás:

1. Ha csak menstruáció alatt pattogsz ki, az valószínűleg azért van, mert a bőröd nem bírja a vért. Ha tampont használsz, a vér nem jut ki, így nincs mi irritálja, tehát még jót is tennél vele.

2. Én se szerettem a tampont felhelyezni, de egyáltalán nem fájdalmas. Azt mondják, hogy egyáltalán nem érzed, én néhány másodpercig szoktam érezni, aztán már egyáltalán nem. Utána pedig kényelmesebb, mint a betét.

3. Ha egyből zuhanyzás után teszed fel, nem lesz véres az ujjad, és nap közben ha időbe cserélsz (egyébként az "időben kivevés" egy jó darabig tart, tehát ne képzeld azt, h megérzed, h tele van, és ha fél perc alatt nem jutsz vécéhez, akkor átázik, még a legdurvább napokon is van több perced erre, és a népszerű strandokon vannak kulturált vécék is).

4. Lehet nem a mini lesz a megfelelő. Érzésre nekem semmi különbség nem volt a mini és a normálnál eggyel nagyobb között, de a minivel nem bírtam sokáig. Vészesebb napokon a legtöbb cseppes betétből is fél óra-óránként kellett cserélnem, tamponnal több órát is kényelmesen kibírok. Neked is jobb lenne, ha nem a parton kéne nézned a vizet és óránként cserélni, hanem akkor mész be a vízbe, amikor akarsz, és csak után kell elmenned vécére (vagy ha megtelt).

5. A szűzhártyádnak nem lesz semmi baja. Tornától, edzéstől, lovaglástól vagy bármi mástól is elszakadhatott már, ha pedig még nem, akkor nem a tampontól fog. És az, hogy a szűzhártyád átszakadt már, nem jelenti, hogy nem vagy szűz (még ha néhányan ezt is hiszik).


Szerintem a tengerben fürdés megér annyit, hogy kipróbálj valami olyat, amit eddig nem mertél. Mást sajnos nem tudsz csinálni. A tenger viszont csodálatos, a tampon pedig nem is olyan borzalmas. Ha megjön, igyál sok citromos dolgot, attól nekem kevesebb a vérzésem.



Egyébként mielőtt azt gondolnád, hogy "tampon fanatikus" vagyok, nem. Én felváltva használom ezt is, azt is, durvább napokon tampon, gyengébben betét, és mindkettővel kényelmesen érzem magam.


19/L

2017. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent en regen sokszor hasznaltam tampont, de aztan rajottem hogy nem jo, mert a hasgorcseim teljesen megszuntek amikor kivettem. Viszont neha amikor ugy adodik med hasznalok. Par alkalom nem tesz kart, csak tiszta kezzel kell feltenni. :-) Szerintem te mar nagyon feszult vagy most, megertelek en is az vagyok mielott megjon.. Inkabb probalj meg lazitani.
2017. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!