Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valakinek volt tapasztalata...

Valakinek volt tapasztalata hasonlóval? Muszáj fogamzásgátlót szednem!

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és az elmúlt időben annyira erős volt a vérzésem hogy kb fél óránként cserélni kellett a nagy éjszakai betétet. Ráadásul , estek ki belőlem a véralvadékdarabok , éreztem ahogy lecsúszik és olyan volt mintha kiesett volna belőlem egy gyerek.Annyira, hogy már ájuldoztam , nem tudtam járni segítség nélkül mert elvesztettem volna az egyensúlyom. Úgyhogy bevittek a kórházba ahol megállapították hogy rengeteg vért vesztettem, úgy hogy már életveszélyes állapotban voltam. Bent is tartottak 3 napot. Felírták a yasminelle fogamzásgátlót, pedig meg sem vizsgáltak. Azóta (ez kb 2 honapja volt) vasat kell szednem minden nap, meg kaptam vérzéscsillapítókat , jelenleg ezeken élek. Fogamzásgátlót több okból sem szeretnék szedni. Mert az lehet hogy amíg szedem addig minden szép és jó, de ha abbahagynám lehet nem lenne továbbra is rendszeres a menzesz. Emellett hízni sem szeretnék, meg egyszerűen nem akarom ilyen műhormonokkal szennyezni magam, de úgy néz ki nem lesz más megoldás. Mondtam anyának hogy szeretnék elmenni egy kivizsgálásra, de szerinte hülyeség mert ott is csak a tabit mondanák, de azért szól a dokinak.

Kíváncsi lennék volt-e vkinek hasonló tünete, és mi lett vele a végén? Illetve, hogy van-e akinek a tabi abbahagyása után továbbra is rendszeres maradt a ciklusa es továbbra is kevesebb vér volt (akkoris ha esetleg előtte rendszertelen volt és pl ilyen sok mint nekem??)

Köszi a segítséget:(



2017. júl. 15. 11:59
 1/4 A kérdező kommentje:

Egyébként görcseim nincsenek, csak ez a rohadt erős vérzés

Ömlik folyamatosan

2017. júl. 15. 12:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem nem volt ilyen, de azt ajánlom, menj kivizsgálásra. Ne a fogamzásgátló legyen a megoldás, az csak elfedi a problémát, nem szünteti meg.

20N

2017. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szedned, hanem el kell menni endokrinologushoz, aki rendesen megvizsgál (vérvétel-hormonsor), és javasol kezelést.


A fogibogyo csak elfedi a tüneteidet, és szar lesz mikor pl. gyereket terveztek és te ott állsz endometriozis meg összevissza ciklus- gyanúval, mert nem kezeltek normálisan.

2017. júl. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem a nagymamamnak voltak hasonló tünetei, mikor fiatal volt. Nála arra a megoldásra jutottak, hogy egészségügyi kaparast vegeztek( most 65eves). Én semmiképpen nem szednek fogamzasgatlot, rengeteg negatív hatással jár( migrén, duhkitores, csökkent libido, megváltozott huvelyvaladek, trombózis veszely).
2017. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!