Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a nőgyógyászati vizsgálattól való félelmet?

Figyelt kérdés
Volt egy rossz tapasztalatom és azóta nőgyógyászati rendelőbe be sem tettem a lábam.Nagyon félek az egésztől.Az akkori doktornő egy sintér volt,félbe is maradt a vizsgálat-a kartonomba azt irta,hogy elutasitottam a nőgyógyászati vizsgálatot,pedig nem igy volt,durva volt és utána is fájdalmat éreztem,meg meg is alázott a félelmem miatt,ha ő nem lett volna olyan,meghallgatott volna erre nem kerüllt volna sor.Az a gond,hogy azóta fóbiám van a nőgyógyászati vizsgálatoktól,pedig tudom elkellene menni.De ha rászánom magam csakis privátilag és olyanhoz akiben van megértés és némi empátia.

2017. júl. 17. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Annyi elég, hogy privát dokihoz mész. Ha ez kevés, akkor vegyél be 2 szem Valeriána-Citromfű tablettát mielőtt az orvoshoz mész.
2017. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Idővel majd nyugodtabb leszel, mondjuk én sosem voltam ideges a nödokinál, de ahogy egyre többször jársz majd nála eltűnik a félelem.
2017. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Jóféle rendelőbe kell menni, ahol nem érzed magad úgy mint egy bogár a nagyítólencse alatt. Menj pl. doktornőhöz mondjuk, esetleg maszek kórházba, ha ennyire feszélyez a dolog.
2017. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon félek tőle, nekem nagyon fáj. Meg találkoztam én is pár bunkóval. De ha valami probléma lép fel és muszáj elmenni, akkor nincs más választásom, elmegyek és kész. A gyomortükrözéstől meg a foghúzástól is nagyon fél az ember, de ha menni kell, akkor menni kell.
2017. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
#4 na hát én ébren be se vállaltam a gyomortükrözést, inkább fizettem az altatásért. Ébren max. a mazochista vállalja be...
2017. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kb 10x átestem már ilyen vizsgálaton. És tudod? Mikor beteszem a lábamat mindig úgy rettegek mint mikor először mentem. Bárki bármit mond nekem rémálmom az a kacsa és valóban elég kellemetlen tud lenni.
2017. júl. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A maganrendelesek alltalaba tenyleg jobbak.Szerintem mindenkepp szolj az orvosnak,hogy rossz tapasztalataid vannak es fajdalmas szamodra a vizsgalat.A fajdalom azert is lehet,mert mar eleve van valami bajod nem feltetlenul az orvos hibaja.Sajnos ezt kikell birni.En az utolso rakszuresnel kerdeztem valamit az orvostol es mikozbe valaszolt a mintat is levette.Igy,hogy rafigyeltem alig ereztem valamit.
2017. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Keress egy maszek orvost. Merre laksz? Az én orvosom nagyon jó fej.


56% a gyomortükrözés nem fáj kicsit sem, egy perc az egész. Felesleges ezért altatni, én meg se engedném. Pláne, hogy fenn áll a fulladás veszély is.

2017. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

a nőgyógyász bizalmi állás. akár privát mész orvoshoz, akár tb-fionanszírozott ellátásra, meg kell taláni a neked megfelelőt. magánorvost is lehet taplót kifogni :o

én a kórházba járok, 20 éve ugyanahhoz az emberhez. régen túl vagyok már azon, hogy idegeskedjek miatta, sűrűn vendég vagyok, sajnos.

el kell jutni arra a szintre, amikor már fesztelenül (és félmeztelenül, esetleg uh közben is) képes vagy hétköznapi dolgokról is beszélgetni vele, pl hogy van a gyerek, mit csinál a szünetben, stb.

de ez sosem rajtad múlik, hanem az orvoson.


ha valamiért máshoz kell mennem, én is feszült és ideges vagyok, tehát ez nem olyan dolog, hogy lazán megyek nőgyógyászhoz... csak hozzá. viszont rá az életemet is rábíznám (meg is tettem, amikor rábíztam magamat terhesen).


ja, és volt 2x gyomortükrözésem, a második alatt konkrétan meg akartam halni (én TÉNYLEG azt hittem, hogy ottmaradok), ezerszer elmegyek inkább nőgyógyászhoz, mint még egyszer gastroscopiára :o

2017. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!