Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez erős vérzés, ugye? Mit...

Ez erős vérzés, ugye? Mit lehet tenni ellen?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, augusztusban lesz egy éve, hogy először megjött. Az első pár alkalommal alig volt valami, inkább csak barnás. Azután kb az ötödik alkalommal nagyon erős lett a vérzés. Most is megvan és betétet 2 óránként, tampont pedig 3 óránként kell cseréljek, ráadásul a kettőt inkább együtt használom, hogy biztos ne ázzak át. Éjszaka is legalább egyszer kell betétet cseréljek, különben teljesen átázok. Úgy gondolom, hogy ez elíg erős vérzés, mert a korombeli ismerődeimnek elég, ha 3-4 óránként cserénlnek betétet.

Egyébként nem tart szerintem sokáig, 5-6 nap, általában. Mit tudok tenni az erős vérzés ellen?



2017. júl. 21. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kifejezetten erős vérzés.

Engem anno 16évesen ért utol az, amit már valóban erősnek lehetett nevezni. Betét+tampon (akkor még csak a normál, vagy super) 1 órát bírt ki, azaz kicsöngetéskor az volt az első, hogy felpattantam és rohantam a slozira.


Ha nem elhúzódó a vérzésed, akkor nincs vele teendő, azt a havi 1-2 napot kibírod.

Akkor kezd gond lenni, ha sokáig vérzel, mert bizony ki tud vérezni az ember lánya, és a vérszegénység meg azért nem olyan jó.

17 évesen nem tudtam felmenni az iskolában az emeletre, csak ha félúton megálltam pihenni.

2017. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem sok, csak azért tűnik annak, mert eddig barna maszat volt.
2017. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
79%

Nem számít erős vérzésnek.

Én mindig nagyon megszenvedek , 30 percenként kell cserélnem.

Ami nekem bevált az a Lady Vitál tea . Dm ben tudom hogy kapható. Nekem az segített sokat!

2017. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem írta, mekkora betétet ill. tampont cserél ilyen gyakorisággal, akár tényleg erős is lehet.


Épp ennyi idősen kerestem fel emiatt nőgyügyászt, nekem felírt fogamzásgátlót.

2017. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!