Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl tág hüvellyel szülés után...

Túl tág hüvellyel szülés után mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
5 hete szültem természetesen egy nagyobb babát gátmetszéssel. Most szembesültem azzal, hogy túl tág a hüvelyem, a párom vette észre nem érzek kb. semmit. Megnéztem tükörben, full belehet látni, van egy oldalra nyúló pár öltésem, de a gátnál látok egy szabályos vágást, ami nincs egyáltalán bevarrva. Vagy felszívódtak a varratok és nem gyógyult be? Kétségbe vagyok esve, hogy tönkre megy így a szexuális életem. Hasonló tapasztalata van valakinek? Huvelytorna segíthet vagy plasztika?
2017. júl. 28. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlott szakorvos megtekintés után a saját gyakorlati tapasztalatai alapján tud tanácsot adni.
2017. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezzel miért nem mész dokihoz? Megvizsgálja, és ő elmondja, hogy mivel korrigálható ..
2017. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elöször is szülés után HAT hétig tilos a szex - akkor hogy lehet, hogy a párod észrevette, hoyg tág vagy, másrészt te nem éreztél semmit? A hat hét letelte elötti szexnek komoly következményei lehetnek (még akkor is, ha mindjárt ír egy csomó valaki, hogy neki nem lett baja - ez nem garancia arra, hogy neked sem lesz.)


Másrészt a szülés MIATT nem lesz tág a hüvely, ugyanis ha normál izomzata van, akkor hamar visszaáll az eredeti méretre.


HArmadszor ilyen hamar a szülés után még a gátmetszés helye nem regenerálódik, ezért ne várj csodákat.


A hat hetes vizsgálatnál kérd ki az orvos véleményét, hogy szerinte rendben van-e a hüvelyed állapota orvosilag.


Emellett már most el kell(ene) kezdeni az intimtornát, mert AZZAL lehet helyreállítani a hüvely és gátkörnyék izomzatát. Az intimtornához vannak tanfolyamok, lehet kapni köynvet meg dvd-t hozzá, amikkel otthon meg tudod tanulni (Kriston Andrea: Intimtorna a címe).

Ezzel a tornával egész elhanyagolt, kinyúlt hüvelyizomzatot is rendbe lehet hozni és feszesebb, rugalmasabb lehet a hüvelyed, mint a szülés elött.


A plasztika nem igazán tesz jót, mert egyrészt a legtöbb esetben marad egy nagy heg, másrészt éppen az okon - a nem megfelöen edzett izomzaton - inkabb ront, mint javít.

2017. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy vette észre hogy belatott ahol eddig nem lehetett és egy ujjal benyúlt amit nem éreztem. Nem szexeltünk de köszi a fejmosast. Megyen dokihoz is csak addig akartam kicsut okosodni, úgy tudom azért van a GYIK
2017. júl. 28. 08:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, a kérdésedben félreérthetö volt, nem akartalak megszidni - csak sokan nem foglalkoznak a hat hetes tilalommal, szóval ne haragudj!


Ettöl függetlenül az intimtorna nagyon sokat segít, megéri rászánni egy kis idöt! Minden jót!

2017. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%
Na ezért fogok császárral szülni, ha szülök.
2017. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia szerintem nemfog ugy maradni! Mi a férjemel szülés után 3 honapig nem szexeltünk ! Semmien formája nemvolt a behatolásnak.. az első szex olyasmi volt mint egy szűzeség elvesztése... én szerintem teljes mértékbe regenerálodott , semmi elváltozást nem tapasztaltam leszámitva hogy pillanatyilag szűknek éreztem elsô 3,4 alkalommal onan olyan volt mint régen .szülés után nem elég a 6-8-hét hidd el!!! Az a 6 hét nagyon kevés főleg hogy volt gátmetszésed annak őssze kell még forrnia stb... ( ez csak az én véleményem :)
2017. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ma 13:58-as: azt ugye tudod, hogy NEM a szüléstöl tágul ki a hüvely, hanem a terhesség alatt lazulnak meg az izmok és császár után ugyanúgy fenn áll ez a probléma?!?!?!?
2017. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!