Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy betét a higiénikus...

Tampon vagy betét a higiénikusabb?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 16:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
Gyakori betétcserével ja, kiküszöbölheted a bűzt, de ha alig van valami a betéten és mégis büdös, cseréld? Az illatosított szart se ér! Másfél évig betétet használtam, nekem mindig büdös volt, ha illatosított volt a betét, ha nem, ha kevés volt rajta, ha megtelt...Szóval mindegy..
2010. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a tampon.

Elvégre, ha ott bent van a vér, nem indul bomlásnak, míg betétnél igen.

Persze nagyon ügyelni kell a higiéniára, suliban lehet a betét a jobb... Vagy előtte fertőtlenítsd a kezed ilyen géllel :) Lehet kapni Dm-ben, Rossmann-ban.

2010. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Különben nekem szinte választásom sincs, mert a betét minden fehérneműmön elcsúszik, és szinte idegbajt kapok, ha néha itthonra betétet használok... (6-7. napon már zavar a tampon)


15/L

2010. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

igen, természetesen akkor is kell cserélni mindenféle betétet, ha alig van rajta vér.

ha a végén már alig vérzünk, az nem azt jelenti, hogy egész napra bent hagyható egyetlen betét.


én a tisztasági betétet is kicserélem egyszer napközben, szerintem nem egészséges, ha egész nap ugyanaz van bent, mégha nincs is rajta semmi, akkor sem.

2010. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valami nem higiénikus, még semmi bajod nem lesz tőle. Se a betéttől, se a tampontól. Én betét-párti vagyok, nem szeretek dolgokat magamba rakosgatni, de biztosan akkor se lenne semmi bajom, ha tampont használnék. Ha bármelyik is valami bajt okozna, akkor senki se használná.
2010. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Már írtuk korábban többen is, hogy az egészséges hüvelyben is vannak kórokozók, nem steril belül! Ha tampont használsz (hiába teszed fel tiszta kézzel), elkezdenek szaporodni belül ezek a kórokozók, ennek lehetnek következményei! Másik gond vele, hogy a vér ottmarad a nyálkahártyadarabokkal a tetején, ez pedig felmarhatja a méhszájat.

A betétben igaz, hogy ülsz és ilyenkor "büdösödhet", de jóval messzebb van a méhszájtól, mint a tampon! És számít ez a távolság sajnos.

A nőgyógyászok többsége valóban NEM AJÁNLJA a tampont! Kényelmesebbnek kényelmesebb, de a látszat ellenére egyáltalán nem higiénikusabb. Alkalmi használatra való.

2010. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem is az vlt a bajom a betéttel h büdös, rádásul én csak ilyen hagyományos bugyival tudtam "felvenni"(és még úgy is elcsúszott) azt a fajta bugyit mg nagyoon utálom. én tampon párti vagyok.
2010. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én több mint két évig betétet használtam.Utáltam azokat a napokat,mert egyszerűen nekem kényelmetlen volt a betét.Próbáltam sokfélét,de egyik sem jött be,ráadásul zavart a szag.Persze,cseréljem gyakran,de ha olyan helyen vagyok,hogy nem megoldható...De a tampont nem mertem még kipróbálni.

Aztán nyáron rászántam magam és kipróbáltam.Sokkal kényelmesebb.Amikor betétet használtam,gyakran lett foltos a bugyim,mert elcsúszott a betét,hiába volt szárnyas.Tesi órán rendszeresen elmozdult,de a tampon nem:)

Nekem sokkal jobban bejött a tampon és azt gondolom,hogy ha rendesen megmossuk a kezünket előtte (langyos/meleg vízzel szappannal),akkor nem lehet gond.


Lehet,hogy buta vagyok,de ha a tampon vagy a betét olyan egészségtelen lenne,nem reklámoznák és nem lenne ennyi féle,mert valljuk,most már tamponból is van sokféle.

15/L

2010. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

kedves uccsó! szted a kóla meg a csipsz egészséges? no? de azért reklámozzák éjjel-nappal.

erről ennyit.


hogy a kérdésre is válaszoljak: bevallom, szeretem a tampont, de sajnos olyan görcseim vannak az első napokban, hogy tamponnal iszonyatosan fáj, betéttel meg még épphogy túlélem a dolgot.

szóval akkor betét van, a 3-4. naptól meg tampon.

bár ez függ attól is, h hova megyek, mert ahol nem tudok kezet mosni, oda nem tampont viszek, hanem betétet.

tény,h nincs rózsaillata, de fontosabb az egészségem.

2010. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

én 10 éve használok tampont és egyetlen egyszer vovolt egy sima hüvelygombám,azt is strandon szedtem össze és épp nem volt meg. Szóval annyira nem lehet egészségtelen. Járok nőgyógyászhoz,a méhszájam is köszöni jól van.

Nekem sokkal kényelmesebb,betétet 10 éve nem is használtam egyetlen darabot se maximum tisztaságit. Nem mozdul el,nem kell félni hogy véres lesz a bugyim,a nadrágom, nem érzem ahogy "kizúdul " a vér,nem pállik be alul semmim,mert bepállik mikor 5-6-7 napig ülsz a betéteken,hiába fürdesz reggel este és hiába ilyen olyan légáteresztő a betét. Nem büdös.

Nem hiszem egyébként,hogy a betéttől bármi bajt kapna az az ember ha normálisan cseréli,de nagyobb komfortérzetet nyújt a tampon.

2010. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!