Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alhasi fájdalomra házi gyógymó...

Alhasi fájdalomra házi gyógymódok? Tőzegáfonya+hüvelyflóra helyreállító

Figyelt kérdés

Sziasztok! körülbelül egy hónapja voltam nőgyógyászaton, sajnos nem végzett alapos vizsgálatot, laborba sem küldött semmit, sem kenetet, sem engem vérvételre. Csak ultrahangos vizsgálatot végzett, ahol megállapította hogy nem volt peteérésem.(ami azt gondolom önmagában is okozhatna fájdalmat) A papíromra hüvelygyulladást írt, és felírt gyógyszert, illetve hüvelykúpot, ami állítólag trichomonasra jó. Mivel egyszerre 8 tablettát kellett volna bevennem és egyedül voltam itthon a hétvégén, így nem mertem, csak a hüvelykúpból használtam 4 et következő héten elmentem másik nőgyógyászhoz. Először az asszisztens volt ott, mert az orvos épp elment szülést vezetni. Ő elszörnyedt, hogy ilyen felelőtlenül ilyen erős adagot írnak fel, elküldött laborba, és mondta hogy aznap ne használjam a hüvelykúpot már, és hogy jól tettem hogy nem szedtem be a gyógyszert. Másnap sajnos a másik orvos sem volt valami alapos, sőt idegbeteg, kiabál mindenkivel, sírva jönnek ki az emberek stb.. Ultarhangos vizsgálatot végzett és mindent rendben talált, az ovulációra rákérdezve azt mondta, hogy ez nem meddőségi centrum. A laboreredményből csak annyi derült ki hogy nincs gyulladás a szervezetemben (ilyenkorra már 2 hete fájt, így szerintem logikus hogy valamelyest gyógyultam már+4 hüvelykúpot elhasználtam) A kenetből pedig csak 3 dolgot vizsgált, valami gombát, trichomonast és a tisztasági fokot, az első kettő negatív lett a tisztasági szint III fokú. Ő felírt cns kúpot folyásra, de nem is volt folyásom és azóta sincs, úgyhogy nem használtam azt sem, csak még jobban tönkretenné a hüvelyflórámat.. Ráadásul a barátomnak sem írt semmit, így visszafertőződnék...


Igazából azóta is egyik nap, másik nap nem.. Úgy vettem észre, hogy most a hólyagommal van inkább valami, gondolom terjednek ott a dolgok lent...


Tegnapelőtt beszedtem néhány tőzegáfonya kapszulát és másnapra sokkal jobb lett, tudtam menni még futni is délután. Viszont tegnap már nem szedtem be, mert azt terveztem, hogy ma elmegyek urulógushoz, de már ma is elég jól vagyok, így valószínűleg hétfőig várok, mert nem szeretném azt, mint a nőgyógyásznál,hogy mire laborra kerülök addigra meggyógyuljak... Mert tudom hogy ugyanaz a bajom van mint a múltkor, néha néha fellángol és szeretném kiírtani véglegesen..


Szóval a kérdésem lényege, hogy elég rossz tapasztalataim lettek az sztks orvosokkal.. Összevissza felírnak mindent, aztán vagy használ vagy visszamegy az ember valami másért... A szerevezetem pedig közben megy tönkre a baktériumoktól és a sok ilyen olyan antibiotikumtól... Ha még hétfőn is fáj, akkor elmegyek az urulógushoz, és mondom neki ha lehet akkor részletes laborra küldjön, hogy végre azonosítsák a baktériumokat..


Viszont ha vele sem járok sikerrel, akkor arra gondoltam, hogy erős tőzegáfonyával illetve hüvelyflóra helyreállítóval megpróbálom támogatni a szervezetemet, és hagyom hogy legyőzze a baktériumokat, mert mást nem tudok már tenni... Vajon ez lehetséges? Vagy akkor is maradna bennem valami?



2017. aug. 4. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha össze tudsz szedni annyi pénzt, akkor mindenképp menj el magán úton nőgyógyászhoz. Jobban odafigyelnek sajnos arra, aki fizet nekik :/

Biztos le leszek pontozva, mert a házi gyógymódokat nem szeretik ezen a fórumon, de szerintem a tőzegáfonya nagyon jó természetes antibiotikum.

Sajnos nálam is ez volt a helyzet, kezdődő méhgyulladásomat konkrétan lesz.ták az sztk-ban. Ultrahangot sem voltak hajlandóak csinálni, mert "ő érzi tapintással, hogy nincs gyulladás"... Aha, biztos azért fájt 2 hete a méhem mint az állat.. Nekem is csak a hüvelyi fertőzést kezelték, a felszállót nem. (természetesen flóra helyreállítót sem kaptam)

Szóval elkezdtem házi gyógymódokat keresgélni meg próbálgatni. Ami nekem bevált: Kamillatea (nem filterből, hanem rendes növényből) gyulladáscsökkentőnek, foghagyma napi 1 gerezd (talán ez használt a legtöbbet), napi 1 pohár almaecetes víz, tőzegáfonya kapszula. Elelinte én Flectort is használtam, sajnos vényköteles, de gyulladáscsökkentőnek nagyon jó.

Hüvelyflóra visszaállítására pedig Protexin Gynophilust használtam. Igaz lassabban gyógyultam meg, mint ha antibiotikumot szedtem volna, de meggyógyultam, és a bélflórámat se csesztem szét. Nemrég voltam hasi ultrahangon, szerencsére a háziorvosom értelmesebb, mint a nőgyógyász és adott beutalót, mindent rendben találtak.

2017. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jajj és ami még nagyon fontos az az immunrendszered támogatása. Szedj C-vitamint, multivitamint, goji bogyót, propoliszt vagy amelyik szimtakius. Sokkal könnyebben győzi le a szervezeted a gyulladást. Én voltam olyan "szerencsés", hogy kijött a herpeszem is közben, ezért tudtam, hogy nincs rendben az immunrendszerem sem.
2017. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! A medveszőlőlevél tea is segíthet, esetleg olvass utána.
2017. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat! :) Első válaszoló, neked volt folyásod is ? Mert nekem csak a hasam fáj alul, és puffadok is :/

Igazából már hónapok óta tart, csak sokszor az ovulációval esett egybe, ami nekem amúgy is szokott fájni, vagy úgy voltam vele, hogy biztos nem ittam eleget, felfáztam kicsit... És néhány napig tőzegáfonyát szedtem, helyrejött. Mivel másik városban járok is iskolába mint ahol lakom, így nem volt egyszerű az orvoshoz jutás, volt hogy elmentem ott, aztán hiába volt kiírva, hogy rendel, nem voltak ott.. Egyébként mire orvoshoz jutottam elmúlt mindig.

Ez az egy hónappal ezelőtti volt durva, de el is mentem kb egy hét után. Igazából elegem van már ebből, hogy vitaminokhoz vagyok kötve, nem hiszem, hogy ez lenne a normális, hogy egy lány ha nem szed, akkor egyből kijönnek a bajok, nem élhetek teljes életet, előjön bármikor nyaraláskor, vizsgaidőszakban stb.. nem aludhatok pl. nadrág nélkül, csak bugyiban, mert reggelre jön a felfázás érzés :D jó lenne végre megtalálni a pontos kórokozót és kiírtani :( Ha elkezdem homeopátiás dolgokkal javítani, akkor mindenképpen hatékonyan és véglegesen szeretném.

Nekem is egyébként kijött szájzug repedés.. de az lehet b vitamin hiány vagy új fogrém miatt is :D

2017. aug. 4. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább nőgyógyászhoz menj,az urológusok nem túl megértőek és,ha van egy kis folyásod úgyis elküldenek nőgyógyászhoz.Majd próbálj meg minél több információt elmondani,hogy mikor hol és hogyan fáj vagy,hogy hányszor mész pisilni egy nap.Szerintem ilyenkor kell az antibiotikum amit kilehet egészíteni Ursinollal meg persze sokat kell inni.A tőzegáfonya elvileg csak megakadályozza a bacik megtapadását,de nem pusztítja el őket.Én most tömény áfonyalével próbálkozom a dm-be lehet kapni.Multkor próbáltam a homoktövist is.Sokat járok pisilni és utána mintha kicsit jobb lett volna.
2017. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hólyaghurutot szinte mindig baci okozza, kellene vizelet vizsgálat. Sajnos az antibiotikum tudja csak gyógyítani rendesen.
2017. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!