Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért hívják sokan a menstruác...

Miért hívják sokan a menstruációt betegségnek? Titeket nem zavar?

Figyelt kérdés
"Megbetegedtem "
2017. aug. 4. 13:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom, aki így használja, az cikinek érzi kimondani, és ez egy finomabb megfogalmazás mind a férfiak, mind az idegenek felé.
2017. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám szokta így mondani,de azért közbe hozzáteszi,hogy tudja ő,hogy nem betegség.Gondolom régen a megbetegedtem vagy a beteg vagyok kifejezés volt az elfogadott,akkor még nem mondtak olyanokat,hogy megjött a Mikulás meg egyebeket.És aki otthon ezt hallotta annak természetes,hogy ezt használja még,ha nem is gondolja betegségnek.
2017. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még.

Van, akinek nagyon görcsöl a hasa, de az sokkal tisztább, ha mondja, hogy nem érzem jól magam, mert megjött. egy idő után ez a beteg vagyok kijelentés inkább hisztizésnek tűnik még nekem nőként is, aztán csodálkozik a másik, hogy mért nem hisznek neki, ha rosszul van. De ha mondja, hogy megvan neki, akkor mindenkinek tisztasor, hogy mi van és hagyják az emberlányát.

Szerintem hihetetlenül gáz, hogy az emberek nagyrésze még mindig valami földöntúli valaminek tartja a menstruációt, amiről nem szabad beszélni. Mintha világszerte több milliárd nőt nem érintene a dolog.

2017. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nő vagyok én is, és nekem is szokott lenni brutális a menstruációm, de szerencsére csak első nap , nagyon max második fele is.
2017. aug. 4. 14:16
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

De nem egyszerűbb akkor mondani, hogy ne nyaggassanak, mert megvan, minthogy mindig azt játssza be az ember, hogy beteg?

Úgyis tudja mindenki, hogy mi a bajod. Mintha szégyen lenne..

2017. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Butaságnak tartom betegségnek hívni. Aki így fogja föl, csak magának árt vele.
2017. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én mindig azt mondom anyukámnak mikor mondja h megbetegedett hogy csinálok akkor neki neocitrant :)))
2017. aug. 4. 14:46
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem pl az anyukám hívta így. "Megbetegedtél?" Nem, csak megjött. Én se értem, hogy miért kell ezt betegségnek hívni.
2017. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!