Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vaginizmusom van. Hogyan...

Vaginizmusom van. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 14. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Pszichológus kell.
2017. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
ad #1: Meg egy olyan partner, aki iránt feltétel nélküli teljes bizalom van.
2017. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
De oldd meg magad, ha mindenknek 0-t nyomsz.
2017. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SubriJózsi válasza:
0%
Az meg micsuda?
2017. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
semmi, menj innen
2017. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen segítek neked. Írj privát üzit és találkozzunk!
2017. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
80%

Vaginizmus? - Mit lehet tenni? A vaginizmusról érdemes tudni, hogy ez nem betegség, hanem a szexuális élettel kapcsolatos zavar. A helyzetet pusztán akarattal nem lehet befolyásolni, magától nem "gyógyul" meg. Mivel a probléma meglehetősen sokrétű, érdemes esetlegesen pszichoterápiát is igénybe venni, de a megterhelő múltba fordulás helyett érdemesebb a jelen problémájával foglalkozni, azaz az összeszorult vaginális izomzatnál kezdeni a kezelést. A nő alapvető feladata, hogy megtanulja a vagináját lassan és fokozatosan ellazítani, így kiiktatni a rossz beidegződést. A hüvelyizomzat tudatos és váltakozó megfeszítése és elernyesztése után ajánlatos előbb a saját ujj, majd a hüvelybe helyezhető speciális, egyre nagyobb átmérőjű segédeszközt használni. A gyakorlás üteméről saját érzései szerint döntsön a nő. Ezt nevezzük vaginatréningnek. Eredmény elérése után átélheti az örömszerzés élményét.


Részletek:  [link]

2017. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt 24 éves koromig, két párkapcsolatom volt ezalatt 2-2 évig, akikkel így a nemi életünk kissé "hiányos" volt. Valószínűsítem, hogy a gond akkor alakult ki, amikor 16 éves koromban az első párommal elveszítettem a szüzességem, nem szívesen mentem bele emlékeim szerint, de végül igen, sikerült is, de aztán onnantól akárhogy lazultam, meditáltam, győzködtem magam, intimtornáztam stb., a hüvelyem már a nőgyógyászt se engedte be. 24 évesen viszont lett egy olyan párkapcsolatom, ahol a srác eléggé tapasztalt volt, felvezettem neki, hogy van egy ilyen kellemetlenségem, megköszönte hogy szóltam és onnantól nagyon óvatosan közeledett, nem erőltetett semmit, nem mutatta hogy jó lenne és valahogy az együttléteink során egyszer csak elengedte magát a hüvelyem és nem is jött vissza azóta egyszer sem ez az állapot. Szóval én a tapasztalt, odafigyelő, türelmes partnerre fogadok. :)
2017. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12%
Ezt mondtam én is, de lepontozott az ostoba... Akkor éljen tovább szerencsétlenül, megérdemli!
2017. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!