Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A stressztől kialakulhat a...

A stressztől kialakulhat a korai klimax?

Figyelt kérdés
Hangulatingadozásaim vannak,lassan egy éve össze-vissza jön meg a mensi,gyereket szeretnénk már nagyon,de nem jón össze..lehet csak ráizgulok nagyon? Jó lenne kizárni a klimaxot, hiszen bőven 30alatt vagyok..csak annyit olvastam ezekről, hogy belemászott a fejembe..
2017. aug. 21. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Helló, tudtommal a stressztől nem lehet, csak biológiai okai vannak. Amúgy 30 alatti esetről még nem hallottam, de a stressz önmagában is elég lehet, hogy ne sikerüljön a baba, és sok más egyéb eü probléma lehet mindkét félnél.A hangulatingadozások szintén betudhatóak bárminek ami nyugtalanít, pl.sikertelen kísérletek a babára, munkahelyi,megélhetési gondok, családi,párkapcsolati problémák stb,tehát bármi. A menstruáció pedig nagyon ritka, hogy szabályosan, minden hónapban ugyanakkor jöjjön meg, nekem is így volt, én fogamzásgátlóval állítottam be, de ugye a gyerek miatt az nálad nem opció. Szóval először is, neked és az apajelöltnek is el kellene menni egy kivizsgálásra, hogy kizárjuk az eü okokat (valószínüleg nem lesz ilyen probléma), aztán leállni a stresszeléssel és a görcsöléssel, vannak honlapk, ahol ki tudod számolni, hogy mikor vagy a legtermékenyebb(pl.ciklus.hu),és lehetőleg azokra a napokra időzíteni az együttleteket, de legjobb ha nem "kötelessegből" vagytok együtt, hanem "csak úgy", hamarabb sikerül ha nincs a megfelelési kényszer.
2017. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,tudom, hogy nem szabad rágörcsölni, de nagyon nehéz nem gondolni arra együttlétek után,hogy "na most összejön"..stressz igen..kijutott sajnos, de próbálok kevesebbet idegeskesbi...köszönöm a válaszod.
2017. aug. 21. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Csináljatok minél több közös programot, lazuljatok el, örüljetek, hogy nem kell védekeznetek, mert babát szeretnétek. De az együttlétek során ne arra koncentrálj görcsösen, hogy "babát akarok", mert tudat alatt végig stresszelsz így, ami nem jó.

Ha nincs egészségügyi oka, akkor tényleg lelki oka van, fejben dől el, próbálj ellazulni. Tudom, nagyon nehéz, de ha egyszer elkezded, könnyebb lesz. És összejön majd a baba is, ne aggódj. De biztos, hogy nem klimax. Mindenképp menj el nőgyógyászhoz.

2017. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló hülyeséget írt, a korai klimax a húszas vagy a harmincas években bekövetkező klimaxra értendő, a kiváltója pedig simán lehet akár a stressz is! Ezt olvasd el végig, kérdező!

[link]

2019. júl. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!