Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáló nők, hogyan tudnak...

Menstruáló nők, hogyan tudnak fehér nadrágban/szoknyában dolgozni rendelőben?

Figyelt kérdés

nem tartanak, hogy átüt a betét vagy tampon?

milyen módszerrel vészelik át, a nehéz napokat?



#menstruáció #fehér egészségügyi ruha
2017. aug. 24. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő alkalmasságok használatával, és gyakori cseréjével.
2017. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtt nők jó esetben már jó pár éve menstruálnak, nagyjából képben vannak azzal kapcsolatban, hogy milyen erősségű a vérzésük. Gyakori ellenőrzéssel ki lehet küszöbölni a problémát, vagy dupla védelmi vonallal (tampon ÉS betét).
2017. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha vérzel a tampon mellett, akkor az a fekete nadrágon is átmegy
2017. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tamponból még sosem szivárgott át, de biztonság kedvéért be szoktam rakni egy pici betétet is, vagyis régebben így csináltam, amióta fog.gátlót szedek minimális a vérzés
2017. aug. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én vendéglátós vagyok, de ott is kötelező a fehér nadrág, legalább is az én munkakörömben. Nekem elég a tampon, mert a vérzésem elég minimális. Kb 4-5 havonta fordul elő amikor erősebb a megszokottnál. Azokra az időkre mindig készítek be tartalék tampont, és akkor egy kisebb betétet is viselek biztonságkedvéért. Sosem volt problémám ilyen téren
2017. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem rendelőben dolgozom, viszont vívok, és a vívó ruha full fehér. Simán letolok egy versenyt/edzést akkor is, ha megvan a havim. Ráadásul én betétbe mensizek, de még sosem volt emiatt problémám. Egyrészt bízom a betétemben, másrészt meg van egy bomba biztos technikám, amitől nem kell semmilyen kellemetlenségre számítanom. Először is: éjszakai betétet hordok, abból is a legnagyobbat, legszélesebbet. Másrészt ami a legfontosabb, h a betétet szorosan a helyén kell tartani, mert az átázások, melléfolyások amiatt vannak, h nem elég passzosan van bent aa betét, ezért valmekkora hézag lesz a nuni és a betét között, így ha a betét nem elég gyorsan szívja fel a cuccost, akkor ezen a kis helyen simán át tud folyni, és már meg is van a baj. Viszont, ha szorosan illeszkedik a helyére, akkor nincs semekkora hézag a betét és a nuni között, így nem tud hol elfolyni akkor sem, ha lassan szívja fel a betét. Ezt a szorosan a helyén tartást meg úgy oldom meg, h veszek fel a bugyimra valami nagyon passzosat. Vagy egy másik bugyit, harisnyát, vagy cicanadrágot. A lényeg, h nagyon feszes legyen, majdhogynem már szorítson. Ezzel a módszerrel kb bárhol, bármikor gond nélkül elvagyok a betéttel, nem számít a ruhám színe sem, mert tudom, h így nem lehet semmi gond. Amúgy sem a vér szokott gondot okozni ilyenkor, sokkal inkább az, h iszonyatosan bele szoktam izzadni, szóval egy edzés egy betét, de hát ez már csak ilyen. Mindenesetre tök jó, h nem kell edzéseket/versenyeket kihagyni egy kis vérzés miatt. Szerintem nem aggódni kell amiatt, h "átüt" a ruhán, hanem kézbe kell venni a dolgokat figyelni a testünkre, kipróbálni dolgokat, amik segíthetnek stb. A lényeg, h nem azabad hagyni, h a menstruáció alakítsa az életünket ezeken a napokon, hanem azt kell elérni, h minél kevesebb ügyet kelljen rá fordítani. Ez pedig elsősorban fejben dől el.
2019. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!