Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért lettem újra gombás?

Miért lettem újra gombás?

Figyelt kérdés

A nyári nagy melegben elkezdtem viszketni, így elmentem a nőgyógyászhoz. Ő megállapította, hogy gombám van, így én kaptam Betadine hüvelykúpot, a barátom pedig Betadine kenőcsöt. Végigcsináltuk a hetet, a végén már nem viszkettem. Aztán azzal egyetemben, hogy elkaptam egy durva torokgyulladást is, elkezdtem megint viszketni alul.(Addigra már voltunk együtt egyszer.)

Ezáltal megismételtük mindketten a kezelést, elfogytak a kúpok, pár napja már nem viszketek.


Azonban félek, hogy megint visszakapom. Szerintetek mitől lehettünk gombásak? 2 éve együtt vagyunk, eddig sosem volt. Ráadásul a barátom csak velem feküdt le, nekem előtte volt egy exem, de már nagyon rég, így gomba szempontjából nem számít, ha tőle kaptam volna el, már jóval hamarabb kiütközött volna.


Fogamzásgátlót szedek, 2 éve a Jangee-t, most is felírta a nőgyógyász. Eddig semmi bajom nem volt.


Illetve nemrég kezdtem el hajvitaminozni, szerintetek az befolyásolja a gomba kialakulását?

Strandon nem voltunk a nyáron, fogalmam sincs, hol kaphattuk el. Bár az, hogy a barátom lázas is volt akkoriban és a szeme is begyulladt a nyáron, nekem pedig begyulladt a torkom, szerintem gyengült immunrendszerre utal. Amit szintén nem értek, mert eszünk rendesen, nem szenvedünk tápanyaghiányt.


Nagyon remélem, hogy most már nem lesz gomba, lévén hogy ismét úgy néz ki, hogy megoldódott.

Ha mégis lenne esetleg (de lekopogom), az ellen mégis mit lehetne még tenni? :/



2017. szept. 2. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem voltál strandon, közös helyiségekben, nem ültél más valaga után a wc-re, nem léptél félre, akkor az immunrendszer meggyengülése jöhet csak szóba, illetve az ATB szedése.


Mit lehet ellene tenni ? semmit. Az ATB tud ilyeneket csinálni. Kell mellé gombaölőt szedni.

2017. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fontos a hüvelyflóra helyreállítása is. Az antibiotikum meg stb kiöli a hasznos baktériumokat is, nem csak a gombát. Mivel így nem lesz védekező rendszered, ezért könnyebben elkapsz újabb fertőzéseket. Mindenképp használj valamilyen tejsavas hüvelykúpot. Nekem a Gynophilus bevált, vény nélkül kapható 3000 ft körül van.

De egyébként a Candida alapból is megtalálható a szervezetedben, nem kell elkapni sem. Ha gyengül az immunrendszer, vagy helytelenül táplálkozol, akkor elszaporodik. Nézz utána a Candida diétának, de minimum egyél kevesebb szénhidrátot meg cukrot.

2017. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem. Az a vicces, hogy Kalóriabázison én nyilvántartom a mikrókat(nem csak gomba szempontjából, hanem egyébként is), és nem eszek túl sok szénhidrátot.


Az antibiotikumban viszont van valami. Amikor volt a torokgyulladásom közvetlenül a gyógyulás után, akkor egy elég erős antibiotikumot kaptam, 3 db volt egy dobozban, napi 1-et kellett bevenni.

Köszönöm szépen mindenkinek, a tejsavós hüvelykúpot is meg fogom nézni! :)

2017. szept. 2. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!