Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy a fogamzásgát...

Lehetséges, hogy a fogamzásgátló miatt fogékonyabb lettem a gombás fertőzésekre?

Figyelt kérdés
Mert mióta szedem, gyakran kijön nálam a hüvelygomba. Pedig a párommal már egy ideje óvszert is használunk, de attól is ugyanúgy kijön rajtam. Ajánlatos lenne másik fogamzásgátlóra váltanom? A napokban megyek majd nőgyógyászhoz, csak előtte még megkérdezném itt a véleményeket, hogy volt e hasonló valakivel.

2017. ápr. 25. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
igen lehet attól
2017. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 hónapja kezdtem a fogamzásgátló szedését, én Symiciát szedek és ugyan ezt tapasztalom. Amióta fogamzásgátlót szedek szinte folyamatos fertőzésem van, ami sárgás erőteljes folyást jelent nálam. Fogamzásgátló előtt nagyon ritkán volt fertőzésem. Akkor is volt, hogy gumi nélkül voltunk együtt megszakítással, de olyankor nem volt semmi fertőzés, szóval nem páromtól kaptam. Hónap elején megyek nőgyógyászhoz, gyógyszert íratni és újat fogok kérni.
2017. ápr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ugyanez volt a problémám, 8 hónapig szedtem fogamzásgátlót, a végén már olyan durva volt, hogy hideg vizes borogatással kellett hűtenem magam alul annyira égett és viszketett, hogy nem lehetett kibírni. Végül abbahagytam és azonnal megszűntek a panaszok. Most váltottam egy másik fajtára, 1 hónapja szedem, eddig még nincs bajom tőle.
2017. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet. A fogamzásgátló megváltoztatja a hüvely pH-ját és ezáltal a hüvelyflórát. Nem biztos, hogy a váltás segít, mert mindegyikre jellemző, de megpróbálhatod.
2017. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
sajnos ha ezt okozza nálad valamelyik fogamzásgátló, nagyon valószínű hogy a többi kombinált hormontartalmú tablettára is így fogsz reagálni, ez egy elég gyakori panasz
2017. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!