Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A lányom idén megkaphatja a...

A lányom idén megkaphatja a méhnyakrák elenni oltást. Véleményeket szeretnék kérni, mert olvastam elég rossz dolgokat a lehetséges mellékhatásokról, és nem tudom be adassam-e a gyereknek az oltást?! Féltem.

Figyelt kérdés
HPV,oltás

2017. szept. 4. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Testvérem néhány éve kapta meg. Eddig nincs semilyen mellékhatása.
2017. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Én nem adattam be a lányomnak, pedig a gyerekorvosom - akinek a véleményéra egyébként adtam - többször ajánlotta.


Amiken elgondolkodtam:

1. A rákot folyamatosan más okra vezetik vissza orvosok (vírus okozta, gomba okozta, örökletes, DNS, férgek okozta). Vajon melyik igaz? Szerintem fogalmuk nincs.

2. Ha vírus, akkor ugye mutálódhat. Tehát valóban véd az oltás?


Szerintem sokkal nagyobb a kockázata a beadásnak, mint a védelem, ha egyáltalán véd.

2017. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Duenna ***** válasza:
43%

2-el értek egyet!

Semmi nem indokolja, hogy előre beoltasd a gyermekedet olyan betegség ellen, ami elképzelhető, hogy soha életében nem fog kialakulni. Milliárdnyi nő volt, van és lesz, aki soha nem kapja meg, és soha nem kapta meg a méhnyakrákot, tehát fölösleges előre beoltatni olyan anyaggal, ami oltóanyag tartalmazza a méhnyakrák legyengített rákos sejtjeit. Ha ezt felfogtad, akkor már messziről elkerülöd, hogy a gyermekedet ilyennel oltsák be.

2017. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Duenna ***** válasza:
22%

Olvasd el, a végén az utolsó bekezdés a legérdekesebb:


Dr. Szendi Gábor:

Kockázat és nyereség a mérlegen: beoltassuk-e a lányainkat? A méhnyakrák elleni oltásról Megjelent: Ideál Magazin 2010-ben.


[link]

2017. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Duenna ***** válasza:
16%
Ehhez a témához még kiegészítésként hozzátenném, hogy a méhnyakrák elenni oltás más módon is veszélyes, például meddőséget is okozhat. Én, mint anya, nem kockáztatnám a lánygyermekem életet ilyen oltásokkal, hiszen milliárdnyi nő úgy élt és él ma is, hogy nem kap sem megelőző oltást, sem nem kap méhnyakrákot. Miért avatkozunk bele erőszakkal az egészséges test működésébe? A testnek az a feladata, hogy minden okozott sérülést vagy betegséget meggyógyítson, milliárdnyi sejt nap mint nap azon dolgozik, hogy a testünket egészségesen és gyógyultan tartsa. Csak mi avatkozunk bele ebbe a folyamatba a nem egészséges táplálkozással, és a nem egészséges életvitelünkkel, ami gyengíti az immunrendszerünket.
2017. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A gyermek orvosa javasolja az oltást,ennek ellenére nem járulok hozzá a lányom beoltásához.
2017. szept. 4. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Persze, hogy javasolja, mert ez neki plusz pénz ;)


De teljesen felesleges, HPV nem csak egy fajta van, és nem csak szexuális úton terjed.

Plusz akik be vannak oltva, hajlamosak ellógni a nődokit, mert "úgysem lehetek beteg".

Aha, de a méhnyak nem csak HPV-vel fertőződhet meg, hanem lehet egyéb dolog is, amire jó az az évenkénti 1-2 vizsgálat.

2017. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
83%

ha jót szeretnél a lányodnak, akkor oltasd be. azokban az országokban, ahol bevezették, jelentősen csökkent a méhnyakrákos esetek száma, a számok nem hazudnak... igen, valóban sok-sok ezer nő él úgy, hogy sosem kapja meg ezt a betegséget, de sose lehet tudni, hogy ki lesz az aki meg igen, és kár lenne kockáztatni.

1) a rák csak egy gyűjtőfogalom, amit azokra a betegségekre használunk ahol a sejtek ellenőrizetlenül szaporodnak, ennek rengeteg oka lehet,( akar karcinogén vírus, akár veleszületett genetikai mutáció stbstb )és minden ráktípus teljesen kulonallo betegség, más kezeléssel, prognózisa,tehát nem nem tudják mire fogni, hanem sok kiváltó ok lehet

2) a HPV elleni oltás nem tartalmazza a vírus örökítőanyagát, nem legyengitett kórokozó van benne , hanem a vírus egyik burokfehérjéje ami immunválaszt vált ki, soha senki nem lesz HPV-s attól hogy megkapta az oltást...

3) valóban nagyon sok fele HPV törzs van, a legújabb oltás 9 ellen véd, plusz keresztreakciok miatt kb úgy összesen 30-tól, ezek között ott van az a kettő is (16,18) ami a leggyakrabban okoz méhnyakrákot

4) attól hogy valaki megkapta az oltást még lehet beteg, de jóval kisebb eséllyel, az utolsónak abban igaza van, hogy ettől függetlenül kell járni szűrésre, de ez olyan mint hogy bekötöd-e a biztonsági övet mikor autóba ülsz : lehet hogy túléled a balesetet öv nélkül is, de jóval nagyobb az esélyed vele, mint ahogy sajnos ugyanúgy ott van a pakliban hogy meghalsz, de kisebb eséllyel mintha nem kötnéd be.

5)az, hogy egy vírusnak mennyire magas a mutációs rátája nagyban függ az adott vírustól. Pl sok gyerekkori betegségeket okozó virusok elleniek évtizedekig lásd poliovírus, de influenza ellen meg minden évben új kell... mivel a HPV elleni nincsenek évtizedes adatok, nem lehet biztosan kijelenteni h egy életen at véd, de az eddigiek alapján hosszú távon hatásos.


Én a helyedben átgondolnám még egyszer, megbeszelném az aggodalmaimat a gyerekorvossal, és hiteles forrásokban utanaolvasnék ( nem, a védőoltások meg mindig nem okoznak autizmust...)

2017. nov. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!