Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ilyen menstruációs...

Mitől lehet ilyen menstruációs probléma? Van valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Amióta csak megjött, baj van vele (12 éves voltam). Szinte mindig hónapokat késett, volt, hogy egy egész évet is. Tizenévesként azt mondták, majd beáll, ne avatkozzunk a természetbe. Nagyon ritkán, de akkor erős vérzéseim voltak. Mára az erősség megszűnt, sőt, szinte alig vérzek (1-2 nap az egész szinte, és akkor is bőven el vagyok 1 betéttel), és mára azért lett benne némi rendszeresség is. Azonban egy normális menzeszre kb. 2-3 esetben csak enyhe barnázás jut normális menzesz helyett (nem is tudom, egyáltalán beszámít az menzesznek?), na meg kibírhatatlan csontfájdalom gyötör, sokszor hetekig, de volt, hogy hónapokig. Most is, nyakcsigolyától kezdve végig fáj az egész gerincem, reggel úgy kelek fel, mint egy 80 éves néni. Endokrinológusnál jártam, az eredményből az derült ki, hogy nagyon alacsony az ösztrogénszintem, ellenben több, mint dupláját termelek androgén hormonokat. Szerinte ez nem nagy baj, szedjek d-vitamint. A nőgyógyász letudott annyival, hogy mindenki menzesze más, az enyém ilyen, a problémám meg inkább endokrinológiára való, nem is nagyon értette, mit keresek nála. Már évek óta így élek, és nem akarom elfogadni, hogy szerintük ez nem nagy gond, amikor másokat sokkal kisebb problémákkal is hajlandóak voltak ezek a dokik kezelni, csak engem ráztak le. Tapasztalt valaki már hasonlót? Neki mitől volt? Esetleg tudtok ajánlani jó dokit?

2017. okt. 2. 22:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és 26 éves vagyok.
2017. okt. 2. 22:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem forditva van, tul sok jon :c ... Mindig is rohadt sok jott.... De nem faj semmit se erzek van hogy egyszeruen kell ulljek a mosdoba mert fel sincs ertelme allnom.... . Egyetemem is 2 orankent cserelgethetem a legvastagabb betetet a piacon amit leltem. ( ez tortenik masodik es harmadik nap). Szerintem a te eseted meg mindig valamivel kellemesebb :c .

Am ismerek sok embert akinek keves jon. Egyik ismerosom is igy volt mint te 2-3 napig jott neki akkor is nagyon keves azota megvaltozott a helyzet 5-6 napot tart neki.

21 vagyok.

2017. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aaaa es volt egy ismerosom akinek egyaltalan nem jott 6 honapig semmi ....neki vaalamit mondtak a borrel hogy benott.... De mar ott volt hogy megoperaljak ha nem jon helyre de vegul helyre jott magatol. Egy masik ismerosomnek meg azert nem jott semmi mert cisztaja volt.

Keress egy normalis dokit valahol csak lesz vegul :). Am is altalaban a dokik kuldenek ide oda mert ok 'nem tudjak', egyik csak ra jon mi a helyzet :).

2017. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Uh, hát, kitartást neked is! Igen, ezzel vigasztalom én is magam, hogy még mindig jobb, mintha ömlene és fájna. Nem is annyira a menzesz, sokkal inkább a borzasztó csontfájás gyötör, ami előtte van hetekig, ami miatt tényleg úgy élek lassan, mint egy 80 éves néni.
2017. okt. 2. 22:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos valóban ilyenek... Ciki, de azt se tudom, ez most nőgyógyász vagy endokrin probléma, mert a nőgyógyász éppen csak ki nem nevetett, hogy őt kerestem fel...
2017. okt. 2. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!