Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is tapasztalt már olyat,...

Más is tapasztalt már olyat, hogy tampon felhelyezése után nagyon rosszul lett? Miért lehet ez, valamint milyen más tampont ajánlanátok, ami jó?

Figyelt kérdés

Alapjában véve betétet használok, de néha nagyon jól jönne a tampon pl. amikor kirándulni megyek, és pont akkor van meg (főleg, ha fürdőzéssel kombinált a kirándulás).

Eddig csak az o.b mini tampont próbáltam, hiszen annyira ajnározzák, hogy az a legjobb, meg a szárnyak, könnyű felhelyezés és nő tervezte, aki jobban tudja mi kell a többi nőnek.

A felhelyezéssel nincsen problémám, az gyorsan meg van. Viszont egy kis idő után (5-10) perc múlva ájulás széli rosszullét jön rám addig, ameddig ki nem veszem a tampont, és utána teljesen megszűnik. Először elkezdek izzadni, majd szédülni, ráz a hideg, hányingerem van. Utána meg persze jön az, hogy a száraz tampont kiveszem, ami szintén nem kellemes, de a tüneteim rögtön megszűnnek.

Más tampont eddig nem próbáltam, mert ha így járok azzal is, akkor csak felesleges pénzkidobás, főleg úgy, hogy a betétekkel is tökéletesen meg vagyok elégedve, engem nem zavarnak.

Veletek is előfordult-e már hasonló? Olyan lehetséges, hogy valaki ne bírja a tamponokat vagy csak egyes márkákat? Ilyen rosszullétet kiválthat mondjuk egy összetevő a tamponban? Vagy az o.b nem is olyan jó márka?

Írjátok le légyszíves, hogy milyen tampont használtok és szerintetek melyik még a jó. Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy ezeket nőgyógyásztól is meg lehet kérdezni, de csak 2 hónap múlva megyek időpontra, és ő nem is tudna tippeket, tanácsokat adni nekem, hiszen férfi.



2017. okt. 10. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

toxikus sokk is lehet belőle

nem értem azokat, akik tampont használnak

2017. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem maradj a betétnél.

2017. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

10 perc alatt már toxikus sokk?


Első hozzászóló, toxikus sokk nem csak a tampon használókat érheti. A betéttől is ugyanúgy el lehet kapni, mint a tampontól.


Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 10. 17:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak a legelső napon leszel rosszul tőle? Vagy a többin is? Vagy a többin még nem próbáltad pont emiatt?
2017. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Legelőször semmi gond nem volt vele.

Azóta meg már 2-3x ez volt.

És ugyanabból a dobozból való volt az összes, amit használtam.

2017. okt. 10. 19:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eleinte volt ilyen. De aztán megszűnt, mikor többet használtam.

Normál Naturella.

2017. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fura. Nem lehet, hogy lelki eredetű? Egyszer véletlen pont akkor lettél rosszul, összekötötted vele, aztán azóta számítasz rá és azért vagy megint rosszul. Ha esetleg ez a baj, akkor szerintem két-három hónapra tedd félre a dolgot, aztán próbáld újra.


Toxikus sokk még férfiakban is előfordul, de ha valaki nem megfelelően használja a tampont (pl. koszos kézzel teszi fel) az valóban növeli a valószínűségét. Legalábbis én ezt olvastam.

2017. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem kötöm ezzel össze, hiszen amikor legelőször lettem rosszul akkor például csak otthon sorozatot néztem. Tehát egyértelmű volt akkor is, hogy valamiért a tampon okozza a gondot.

2017. okt. 11. 02:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a szervezeted nem tolerálja jól a sok-sok méreganyagot/vegyszert, ami a tamponban van. Esetleg az intimkehely is lehetne megoldás, orvosi szilikon, ha minőségi terméket veszel, garantáltan károsanyag mentes. Ha gondolod nézz utána, de ha szeretnéd, tudok jó ki csoportot ajánlani FB-on, de akár netes linket is.
2017. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezeket a kelyheket már néztem én is, illetve vannak ilyen zsinór nélküli szivacsosak is. Azt mondják abban sincsen semmi vegyi anyag. Köszönöm neked is a segítséget.
2017. okt. 11. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!